• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Vaistiniai augalai nuo nemigos

Autorius: HORO
2012-01-05 19:00:00

Vaistiniai augalai nuo nemigos
123rf.com

Nemiga - kartais šiaip nemalonus reiškinys, o kartais – ir rimtos ligos, pavyzdžiui, depresijos požymis. Ar verta griebtis tablečių pajutus, kad darosi sunku užmigti arba naktimis prabundate ir nebegalite nukeliauti atgal į Morfėjo karalystę? Žinoma, ne. Geriau pamėginkite nemigą pažaboti liaudies medicinos priemonėmis, visų pirma – vaistingaisiais augalais.

Avižos  (žiedai, stiebas, šaknys, surinkti avižoms žydint)

Rekomenduojama vartoti pasireiškus nemigai, kai ją lydi sutrikęs apetitas, nemotyvuota baimė, spartus fizinis ir psichinis nuovargis. Gali būti naudojama ir atsisakius žalingų įpročių (alkoholio, tabako) pasireiškiantiems miego sutrikimams. Tai raminanti, stiprinanti priemonė, puikiai deranti su valerijonais.

Avižos  (grūdai ir šiaudai)

Nors avižų grūdų nuoviras ne toks efektyvus, kaip avižų žiedų nuoviras, vis dėlto jis išsiskiria mineralų ir mikroelementų gausa. Raminamai veikia ir avižų šiaudų nuoviro vonia. Tam susmulkinama 150 avižų šiaudų, jie užplikomi 2-3 litrais karšto vandens, pavirinami 20 minučių. Tada nuoviras perkošiamas ir supilamas į šiltą vonią.

Vaistinis valerijonas

Išsiskiria raminančiu poveikiu, mažina širdies permušimus, skrandžio ir virškinamojo trakto spazmus, šalina nuovargį, kuris trukdo užmigti. Ypač efektyvu atsiradus krūtinėje spaudimo jausmui ar pojūčiui, tarsi gerklėje būtų įstrigęs kamuoliukas.

Paprastasis apynys

Naudojami jo vaisiai, vadinamieji kankorėžiai. Apynių kankorėžių nuoviras veikia raminančiai. Skiriamas pasireiškus nemigai ir neurozėms. Nemigai gydyti taip pat rekomenduojamas apynių žiedų nuoviras. Dar galima naudoti specialias pagalves, kimštas apynių kankorėžiais – tokios pagalvės laikomos viena efektyviausių priemonių nuo nemigos.

Raudonėlis

Raudonėlio nuoviras veikia raminamai. Vartojamas kaip atsikosėjimą, prakaitavimą skatinanti priemonė, padeda organizmui šalinti tulžį, varo šlapimą, taip pat gerina virškinimą.

Čiobrelis

Veikia raminamai, vartojamas esant nemigai. Pageidautina – kartu su pipirmėte ir žemuogių lapais.

Cikorija

Išsiskiria raminamuoju poveikiu, esant nemigai geriamas cikorijų nuoviras.

 

Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus