• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

5 dalykai ko nedaryti sportuojant

Autorius: pagal Fitsugar
2014-02-05 18:00:00

5 dalykai ko nedaryti sportuojant
123rf nuotr.
Gera treniruotė per mažą žingsnelį priartina tave prie išsvajotų kūno linijų ir suteikia energijos užtaisą visai dienai. Kaip sportuoti tau patars treneris. O štai į klausimus, ko nedaryti sportuojant, skubame atsakyti mes!

1.    Sportuoti tuščiu skrandžiu. Nors neretai norinčioms sulieknėti kaip tik rekomenduojama į treniruotę eiti tuščiu skrandžiu, šis patarimas praktinės naudos neduoda ir gali ne pagreitinti svorio metimą, o netgi atvirkščiai – jį sustabdyti. Be „degalų“ organizme kalorijos bus deginamos ne iš riebalinio audinio, o iš raumenų. Todėl prieš treniruotę suvalgyk kokio nors saldaus ir lengvo maisto – tai suteiks tau energijos, pagreitins medžiagų apykaitą ir apsaugos nuo pagundos persivalgyti po treniruotės.

2.    Gerti daug vandens. Taip, treniruodamasi turi saugotis dehidratacijos. Tačiau tam visai nereikia plempti vandens tiek, kiek telpa. Kas 15-20 minučių išgerk po keletą gurkšnių. Didesni kiekiai vandens gali ne tik išprovokuoti skrandžio skausmus, bet netgi sukelti hiponatremiją, dar vadinamą vandens intoksikacija. Didelis vandens kiekis iš organizmo išplauna natrį, o tai sukelia silpnumą, galvos svaigimą, spazmus ir pykinimą. Todėl gurkšnok po nedaug ir reguliariai, o jei treniruotė intensyvi, saugodamasi elektrolitų praradimo gerk specialiai sportininkams subalansuotus gaiviuosius gėrimus su priedais.

3.    Nuolat kartoti tą pačią treniruočių rutiną. Reguliarios treniruotės – puiku. Tačiau pratimų seką ir pobūdį svarbu nuolat kaitalioti. Tas pats pratimas, kartojamas nuolat, kels nuobodulį ir... didins sužeidimų riziką. Be to, svoris kris lėčiau. Į treniruotę būtinai įtrauk kardio, jėgos pretimų, stiprink ne vien tam tikros dalies, bet viso kūno raumenis, ieškok naujų pratimų, kaitaliok juos su įprastais.

4.    Treniruotis per skausmą. Nedideli raumenų skausmai (nestiprus tempimas, trumpas spazmas), atsiradę per treniruotę – normalu. Tačiau jei skauda palyginti smarkiai – kažkas tikrai negerai, neignoruok to. Pailsėk, sumažink treniruotės intensyvumą ir stebėk, ar skausmas dings. Jei taip, treniruokis toliau kaip įprasta. Jei skausmas liks ir po pertraukėlės – šiandien treniruotis jau pakaks.

5.    Treniruotis kai silpna. Prakaitavimas, dehidratacija, vandens intoksikacija, kraujospūdžio pokyčiai, užklupusi liga – visa tai sukelia panašius simptomus: silpnumą, išplaukusį vaizdą akyse, galvos skausmą ir pan. Jei jautiesi blogai, neversk savęs treniruotis, įsiklausyk į kūno signalus ir, jei jie nepraeina, kreipkis į gydytoją. Sportas – puiku, bet tik tada, kai sportuoti leidžia sveikata!

Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus