• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

6 klaidos, kurias darai sporto klube

2009-08-03 10:25:00

6 klaidos, kurias darai sporto klube
Fitsugar.com
Neturi laiko užtrukti sporto klube tiek, kiek norėtum? Pasistenk, kad bent jau tas laikas, kurį jame praleidi, būtų išnaudotas efektyviai. Taigi venk šių dažniausiai pasitaikančių treniruočių klaidų.

1 klaida: Neskiri laiko apšilimui ir atsipalaidavimui

Skirk po 5 minutes prieš treniruotę ir po jos savo raumenims apšilti ir atpalaiduoti. Šios papildomos 10 minučių leis išvengti raumenų skausmų, dėl kurių galbūt tektų praleisti keletą treniruočių kitomis dienomis. Taigi jas sugaišti tikrai verta. Be to, apšilimas prieš treniruotę ir atsipalaidavimas po jos – į sveikatą tavo širdžiai.

2 klaida: Treniruojiesi tuštutėliu skrandžiu

Tavo automobilis nevažiuos be degalų. Kodėl tu turėtum elgtis kitaip? Iki treniruotės likus 30-90 minučių užkąsk kokio nors lengvai virškinamo maisto, kuriame būtų apie 40-100 g angliavandenių ir truputis riebalų. Tavo organizme turėtų būti šiek tiek ląstelienos – bet minimaliai, kad per daug neapsunkintum savo virškinamojo trakto. Kas tiktų? Pavyzdžiui, skrebutis su riešutų sviestu, bananas, keletas krekerių su sūriu ar indelis neriebaus jogurto. Tiesa, neprisivalgyk prieš pat treniruotę – tai tikrai nepatiks tavo skrandžiui.

3 klaida: Visada atlieki tą patį kardioapšilimą

Kardioapšilimas prieš treniruotę yra skirtas tam, kad pastiprintų tavo jėgas ir leistų efektyviau deginti kalorijas. Tačiau labai svarbu nedaryti to paties kardioapšilimo kiekvieną dieną. Ne tik todėl, kad tai beviltiškai nuobodu, bet ir todėl, kad nesuteiki raumenims reikiamo iššūkio. Taigi pasistenk jį paįvairinti: vieną dieną – dviratis, kitą dieną – bėgimo takelis, trečią – baseinas. Taip įdarbinsi daugiau raumenų grupių, sustiprėsi ir... apsisaugosi nuo sužeidimų.

4 klaida: Nevarijuoji jėgos treniruotės pratimais

Taip pat turėtum rinktis įvairesnę jėgos treniruočių programą. Darant tuos pačius pratimus vėl ir vėl raumenys adaptuojasi, jie ima išeikvoti mažiau energijos tam pačiam judesiui atlikti. Taigi svarbu keisti pratimus kas keletą savaičių. Reguliariai keisdama treniruotės pratimus mankštinsi įvairesnius raumenis, prireiks mažiau pakartojimų ir mažesnių svorių tam pačiam energijos sunaudojimo rezultatui pasiekti.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus