• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Aistringas šokis – rumba

Autorius: Gerda Zemenskaitė
2010-12-27 10:00:00

Aistringas šokis – rumba
Photos.com

Šokiai – tai aistra, tai judesiai, tai santykis su partneriu. Vienas iš žinomiausių šokių visame pasaulyje yra rumba. Vieni sako, jog šio šokio šaknų reikia ieškoti ispaniškame žodyje rumbo, o kiti tapatina šį šokį su šokių melodijas atliekančiais muzikantais – rumboso orquesta.


Rumba – tai šokis, turintis gilią prasmę, kuri pasireiškia, visų pirma, per šokėjų emocijas. Manote, jog rumba tėra aistros ir meilės šokis? Pats metas Jums pranešti, jog tai nepasidalytos meilės kančios ir vienatvės išraiška. Šis šokio stilius užgimė XIX amžiuje, Kuboje. Rumbos atsiradimas siejamas su Ispanijos kolonistų kultūros ir vergų, įvežamų į salą kultūros, susijungimu. Egzistuoja keletas istoriškai susiklosčiusių rumbos variantų. Labiausiai paplitusi rumba Guanguanco – tai porinis, greitų, staigių bei ekspresyvių judesių šokis. Šokantys, tarsi, vaizduoja vyro norą valdyti moterį.
Gana lėtas ir ramus rumbos variantas – tai porinis šokis yambu (jambu). Vyriškas solinis šokio variantas – tai rumba columbia. Prabangaus vakarėlio rumba labai skiriasi nuo kubietiško analogo. Šiandien ji standartizuota. Rumbos šokyje visada yra siužetas, kuriame partnerei skiriamas viliojančios, o vėliau bėgančios nuo vyriškio moters, vaidmuo, kuris susižavi jį viliojančia moterimi. Mokytis šio šokio siūlo labai daug mokyklų Lietuvoje bei visame pasaulyje.

 

Beje, padedant profesionalams, išmokti šokti šį šokį tikrai nėra sudėtinga. Keli praktiniai užsiėmimai leis išmokti keletą rumbos elementų be klaidų. Rumboje ypač svarbu kūno judesiai ir sudėtingas ritmas. Šokio taktas susideda iš 27-29 taktų per minutę. Klubų judesiai rumboje turi labai didelę reikšmę. Tokį judesį pavyks atlikti tik tada, jei išmoksite kūno svorį perkelti nuo vienos kojos ant kitos. Kiekvienas perkėlimas privalo būti atliktas pagal rimtą.


Būtina taisyklinga laikysena, o kuria koja pradėti šokį, nėra skirtumo. Jei judesiai pradedami kaire koja, tai ant dešinės kojos perkeliamas kūno masės svoris ir į priekį ištiesiama kairė koja. Po to kairė koja kartu su visu kūnu juda į priekį, daromas judesys ant pirštų galų. Žingsnelis pabaigiamas ištiesiant kairę koją ir nuleidžiant kulną.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus