• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Apklausa: ar sportas Tau svarbu?  1 

Autorius: Julija Jermakova
2011-08-13 14:02:00

Apklausa: ar sportas Tau svarbu?
123rf.com

38 proc. Lietuvos gyventojų teigia, kad jų gyvenime sportas yra svarbus. Tačiau daugiau nei trečdalis šalies gyventojų visai nesportuoja. Sportas populiaresnis tarp vyrų, jaunesnio – iki 29 m. – amžiaus žmonių. Tai parodė specialus rinkos tyrimų kompanijos „TNS LT“ atliktas pirkimo ir vartojimo įpročių tyrimas „TNS Atlas™“.

Tyrimo duomenimis, bent kartą per savaitę sportuoja beveik kas trečias arba 31 proc. apklaustų Lietuvos gyventojų, o 30 proc. tai daro retai. Sakančių, kad visiškai nesportuoja, šalyje yra 38 proc. Vertinant pagal miestus, daugiausiai sporto gerbėjų gyvena Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose.

Kalbant apie sportą, kaip laisvalaikio leidimo būdą ar hobį, paaiškėjo, kad populiariausia sporto šaka tarp Lietuvos gyventojų, kurie bent retkarčiais sportuoja, yra važiavimas dviračiu. Tokį laisvalaikio praleidimo būdą renkasi net 36 proc. sportuojančių gyventojų, ketvirtadalis labiausiai mėgsta plaukimą, penktadalis arba 20 proc. žaidžia krepšinį, 13 proc. – bėgioja, o 11 proc. – žaidžia futbolą.

Mažiausiai populiarios sporto šakos Lietuvoje – slidinėjimas, plaukimas baidarėmis, kanojomis ir pan., tenisas, joga bei koviniai menai.

Įdomu tai, kad jei važiavimas dviračiu, plaukimas ir bėgiojimas Lietuvoje yra vienodai mėgstamas abiejų lyčių, tai krepšinį ir futbolą kur kas dažniau renkasi vyrai, jaunesni – iki 29 m. – asmenys, taip pat kaimo vietovių ar mažesnių miestelių gyventojai.  

Artėjant Europos vyrų krepšinio čempionatui Lietuvoje, jo rungtynes žada žiūrėti beveik pusė arba 48 proc. šalies gyventojų. Daugiau nei ketvirtadalis arba 28 proc. apklaustųjų nurodė, kad tiesiogiai rungtynių nestebės, bet seks jų rezultatus. 25 proc. sakė, kad krepšinio čempionatas jų visiškai nedomina.

Dauguma arba 88 proc. gyventojų, ketinančių stebėti čempionato rungtynes, planuoja tai daryti namuose, 16 proc. – svečiuose, 12 proc. – kavinėje ar bare. Mažesnė dalis, t. y. 9 proc., krepšinio sirgalių už nacionalinę rinktinę „sirgti“ ketina sporto arenose, o 6 proc. – specialiai tam parengtose vietose, pavyzdžiui, aikštėse prie vaizdo projektorių ir pan.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​
Keliais procentais įvertintumėte savo susidomėjimą sportu?
0%
1 (1.96 %)
1-25%
7 (13.73 %)
25-50%
7 (13.73 %)
50-75%
16 (31.37 %)
75-100%
20 (39.22 %)


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Rokas
2011-08-16 00:25:21
man ir pokeri palosti yra sportas, tad i triobete puslapi ilendu daznai. O kai islosti yra dideles tikimybes tai dar uzsuku ir pries alga