• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Asmeninis treneris: „Metate svorį? Gerkite daugiau vandens!“

Autorius: Shutterstock, asmeninio archyvo nuotr.
2017-06-15 11:00:00

Asmeninis treneris: „Metate svorį? Gerkite daugiau vandens!“
Visi žinome apie vandens naudą organizmui. Vanduo ne tik gyvybiškai svarbus mūsų kūnui, jis daro įtaką ir mūsų odos būklei, mažina nuovargį, teikia energijos, net slopina alkį. Kiek ir kokio vandens reikėtų gerti kasdien, mums atskleidžia vienas žymiausių asmeninių trenerių šalyje Paulius Ratkevičius.

Kokia vandens svarba sportuojantiems vasarą?


Kadangi vasarą oro temperatūra yra aukšta, išgeriamo vandens kiekis taip pat turi padidėti. Vasarą daugiau prakaituojame, o ypač sportuodami, tad bus naudinga, jei kiekius padidinsite. Jei žiemą per treniruotę išgerdavote 0,5 litro, vasarą išgerkite litrą vandens. Taip atstatysite skysčių balansą organizme.

Kiek reikėtų gerti vandens vasarą? Ar vandens kiekis priklauso nuo lyties?

Vandens kiekis priklauso ne nuo lyties, o nuo kūno masės. Kuo ji didesnė, tuo vandens reikia daugiau. Dar labai priklauso nuo prakaitavimo - kuo labiau žmogus linkęs prakaituoti, tuo jam vandens išgerti reikia daugiau. Yra įvairių skaičiavimų, tačiau vidurkis būtų kūno masę kilogramais padauginus iš 0,03. Taip gausite litrų skaičių, kurį turite išgerti per dieną, jei nėra fizinio krūvio. Tad jei sveriate 70 kg, išgerkite 2,1 litro vandens. O jei tą dieną sportuojate, papildomai išgerkite dar nuo pusės iki litro vandens.Koks vanduo tinkamas - gazuotas ar labiau negazuotas?

Tiek negazuotas, tiek prisotintas anglies dvideginiu vanduo yra tinkami gerti. Gazuotas vanduo netinkamas skrandžio problemų turintiems žmonėms, nes jis gali dirginti jautresnį skrandį. Rekomenduoju kasdien naudoti negazuotą, o porą kartų per savaitę, jei mėgstate, gerti gazuotą vandenį.

Vandenį reiketų gerti prieš ir po sporto ar tik sporto metu?

Priklauso nuo sporto šakos. Kad pasiektų geresnių rezultatų, kai kurių ištvermės sporto šakų atstovai negeria vandens treniruotės metu. Jei nesate profesionalių rezultatų siekiantis sportininkas – vandenį galite gerti prieš, per ir po treniruotės, nesvarbu, kokia sporto šaka užsiimate. Patarimas būtų negerti didelio kiekio vandens per kartą, kad neapsunkti, kas sukeltų diskomfortą sportuojant.

Ar vanduo turi įtakos svorio metimui?

Taip, turi. Jei užsinorėjus valgyti, kiekvieną kartą išgertume stiklinę vandens, alkis nusikeltų dar pusvalandžiui, o ir maisto porcijos pakaktų mažesnės, nes skrandis jau būtų šiek tiek užpildytas. Tad metant svorį tinkamas vandens vartojamas labai teigiamai veikia rezultatus.

Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus