• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Daugiau nei pusė lietuvių norėtų gyventi aktyviau (APKLAUSA)

Autorius: Sergejus Tichomirovas, freedigitalphotos.net
2012-08-08 10:40:00

ar mėgstate sportuoti?
ar mėgstate sportuoti?
Ar lietuviai propaguoja aktyvų gyvenimo būdą? 42 proc. lietuvių teigia visiškai nesportuojantys ir neturintys jokio fizinių pastangų reikalaujančio hobio. Vardindami priežastis, trukdančias jiems gyventi aktyviau, žmonės dažniausiai skundžiasi užimtumu ir laiko stoka. Tokius rezultatus atskleidė natūralaus gruziniško mineralinio vandens „Borjomi“ užsakymu atlikta naujausia internetinė apklausa.

Šiek tiek daugiau nei trečdalis respondentų (35,6 proc.) mano, kad aktyvus gyvenimo būdas yra susijęs su sportavimu, 30,5 proc. teigia, kad su fizinių pastangų reikalaujančiu hobiu, 30 proc. – su aktyviu keliavimu.

Penktadalis respondentų (22,1 proc.) yra įsitikinę, kad jie gyvena aktyviai. Beveik tiek pat apklaustųjų (22,4 proc.) mano priešingai. Likusi dalis, 52,9 proc. respondentų, nurodė norintys gyventi aktyviau.

Paklausti, kokios priežastys labiausiai trukdo propaguoti aktyvų gyvenimo būdą, apklausos dalyviai dažniausiai nurodė užimtumą ir laiko stoką (32,3 proc.). Penktadaliui gyventi aktyviai trukdo ribotos finansinės galimybės (22,8 proc.). Dar 19,5 proc. lietuvių teigė, jog pagrindinė kliūtis yra asmeninės charakterio savybės ir valios trūkumas.

Lietuvoje įsikūrusios „IDS Borjomi Europe“ rinkodaros vadovė Ieva Semerikovaitė pastebi, kad dėl šiuolaikinio gyvenimo tempo žmonės dažnai aukoja aktyvų laisvalaikį ir renkasi mažiau fizinių pastangų reikalaujančias laiko leidimo formas.

„Įvairūs tyrimai rodo, kad aktyvus gyvenimo būdas ne tik pagerina fizinę žmogaus būklę, bet ir padeda atsikvėpti bei atsipalaiduoti. Deja, didžioji dalis žmonių vis dar gyvena nepakankamai aktyviai. Viliamės, kad žmonės pradės atsakingiau žiūrėti į savo laisvalaikį ir supras, kad jis užtikrina gerą savijautą“, − teigia I. Semerikovaitė

Apklaustųjų prašyta atsakyti, kokias aktyvias fizinių pastangų reikalaujančias veiklas jie dažniausiai renkasi. 10,2 proc. apklausos dalyvių sportuoja treniruoklių salėje. Dažnai lankomas baseinas (8,7 proc.). Tarp gyvenančių aktyviai taip pat populiarus bėgimas, juo užsiima 8,4 proc. lietuvių. Kiek rečiau žaidžiamas krepšinis (4,7 proc.), lankomi šokiai (4,3 proc.) ar joga (3,3 proc.).

Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​
Ar sportuojate kiekvieną dieną?
Taip, sąžiningai sportuoju kiekvieną dieną;
1 (7.14 %)
Sportuoju labai retai;
12 (85.71 %)
Visai nesportuoju.
1 (7.14 %)


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus