• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Fitnesas - kas tai?  2 

Autorius: Eli.lt
2009-05-02 00:00:00

Fitnesas - kas tai?
juoiterimages.com

Sportas, fitnesas, mankšta. Kuo skiriasi šios sąvokos? Kas tarp jų bendro? Ką geriausia pasirinkti sau? Kaip paprastam žmogui nepasimesti tarp šių sąvokų? Tai visai ne taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Šis straipsnis nekalba apie mokslines sąvokas, bet bando apžvelgti bendrą padėtį. Pabandykime išsiaiškinti.
Pradėsime nuo nedidelės istorijos apžvalgos. Iki istorinių pasikeitimų 80-taisiais mūsų šalyje fitneso nebuvo (kaip ir sekso). Tik sportas ir fizinė kultūra.

Sportas

Žodis "sportas" apibrėžia profesionalius užsiėmimus viena ar kita fizinio aktyvumo rūšimi. Sporto tikslas – geriausių rezultatų pasiekimas tarp kitų tos pačios sporto šakos sportininkų. Sportininkai tikslingai treniruojasi, jiems vadovauja patyrę treneriai, sportininkai dalyvauja varžybose ir laimi medalius. Tarybiniais laikais viskas, kas susiję su sportu, buvo valstybės prestižo reikalas, todėl sporto industrija išgyveno geriausius laikus. Tai rodo ir įvairaus lygio pasaulinėse varžybose iškovoti medaliai. 

Fizinė kultūra

Atskiro žmogaus ir visos visuomenės fizinio aktyvumo kultūra. Galimybė užsiimti fizine kultūra kiekvienam buvo mūsų sporto sėkmės pagrindas. Galimybę nemokamai sportuoti daugybėje mokyklos būrelių, kultūros namuose, sporto kompleksuose turėjo kiekvienas žmogus, nepriklausomai nuo jo amžiaus. Gabūs vaikai ir paaugliai galėjo tęsti užsiėmimus sporto mokyklose ir siekti sportinių aukštumų. Jei talentas ir nepasireikšdavo, galima būdavo sportuoti savo malonumui ir geros fizinės formos palaikymui (t.y. to be fit!).

Fitnesas

Būtent fizinė kultūra yra šiandien madingo fitneso pradininkė. Jei mūsų visuomenės ateitis būtų panaši į praeitį, mes ir dabar užsiiminėtumėme fizine kultūra-fitnesu. Juk žodis "fitnesas" reiškia ne ką kitą kaip "būti geros fizinės formos" (nuo angliško "to be fit" – būti geros formos), o žodis "fitness" buvo sudarytas pridėjus daiktavardžio galūnę.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Rūta
2009-05-12 07:36:32
Bene čia kam įdomu tą patį per ta patį apie fastum gelį klausytis? :@
laima
2009-05-05 14:12:15
darydavau manksta namie, rytais, bet kai raumenys dar nepabude, tai prireike fastum, nesiaus i darba, gerai, kad jis greitai isigeria, nereik laukti,