• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kai idėjos „įspiria“, arba Mankšta gurmanėms

Autorius: Rimantė Gasparaitienė, Stimulus sporto klubas
2010-07-08 10:00:00

Kai idėjos „įspiria“, arba Mankšta gurmanėms
Stimulus sporto klubas

Žodžiu „gurmanas“ paprastai apibūdinamas žmogus, išmanantis mėgavimąsi maistu. Tačiau poreikis mėgautis tuo, ką teikia juslės, nebūtinai turi apsiriboti tik valgymu. Ne mažesnį malonumą gali suteikti ir… mankšta.

Aistė Gustė, harmoningų treniruočių studijos „Stimulus“, pažymėjusios sėkmingos veiklos pusmetį, sumanytoja bei idėjos vadovė, pasakoja apie tai, kaip pati atrado harmoningos mankštos skonį. Ir moko tai daryti kitus.

Dažnai moteris sau griežtai taria: „Nuo šiol sportuosiu.“ Ir mintyse jau nusiteikia, kad reikės prakaituoti, uoliai dirbti, iškęsti treniruotes, kad pasiektų dažniausiai  „sutinkamą“ tikslą – sulieknėti, sustangrinti kūną. Nieko nuostabaus, juk sportas (ir sporto klubai) mums asocijuojasi su ištverme, jėga, rungtyniavimu, prakaitu. O kur dar įtampa dėl konkurencijos: fizinio pasirengimo ar kūno formų,  gražesnės aprangos… Visa tai mus, paprastas moteris, varo į neviltį…

Bet tau kažkaip pavyko sportą paversti gurmanišku malonumu?

Tai, ką padariau ir darau, – labai asmeniška. Galbūt dėl to kiekviena randa tai, kas jai artima. Kai priartėjo 30-metis, ėmiau pastebėti, kad kūnas ima diktuoti savo taisykles ne pačia maloniausia kryptimi. Daugumai žinoma, kad nuolatinis fizinis aktyvumas yra seniai „išrastas“ senėjimo procesų priešnuodis, tačiau manęs sporto salės neviliojo dėl visų minėtų priežasčių.

Reikėjo „kažko“, kas taptų maloniu nuolatiniu užsiėmimu, – leistų pabėgti nuo kasdienių rūpesčių, pakylėtų nuotaiką, suteiktų jėgų ir subtilių išgyvenimų. Ankščiau tai suteikdavo šokių repeticijos. Dabar reikėjo ne tik gerų emocijų, bet ir efekto. Gyvenimas mieste diktuoja salygas – laiko nedaug, rezultatų norisi greitai. Kai atradau kalanetikos mankštą, jogą, pilates, širdyje sukirbėjo, kad visa tai gali būti kitaip. Mankšta gali būti ir maloni, ir veiksminga! Lyg du viename, ko dar nebuvau sutikusi. Ir tam, pasirodo, nereikia nei geležinių svarmenų, nei neaprėpiamų plotų, nei vandens kompleksų…

2 psl.
Puslapis 1 iš 6Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​
Gairės: sportas, stimulus


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus