• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kaip neišsekti pradėjus intensyviai sportuoti?

Autorius: Lietuvos Sveikata
2012-08-09 09:26:00

Kaip neišsekti pradėjus intensyviai sportuoti?
Freedigitalohotos.net
Kaip žinia, nė viename maisto produkte nėra visų sportuojančio žmogaus organizmui reikalingų medžiagų, todėl labai svarbu, kad mityba būtų visavertė arba, kitaip tariant, kuo įvairesnė. Specialistai pataria treniruojantis gerti pakankamai vandens, valgyti grūdinių kultūrų produktų, nepamiršti šviežių vaisių ir daržovių, liesos mėsos, žuvies, augalinių aliejų. Rečiau vartoti ar visiškai atsisakyti derėtų įvairių saldumynų, konditerijos gaminių, riebių patiekalų.

Pasak specialistų intensyvius fizinius krūvius nuolat patiriantiems asmenims būtina vartoti maisto papildų, vitaminų. Jie padeda atstatyti prarastas jėgas, organizmui grąžina prarastas medžiagas

Pasak specialistų intensyvius fizinius krūvius nuolat patiriantiems asmenims būtina vartoti maisto papildų, vitaminų. Jie padeda atstatyti prarastas jėgas, organizmui grąžina prarastas medžiagas

Trys dalykai

Ilgametis Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės masažuotojas Juozas Petkevičius įsitikinęs, kad organizmo nenualinti ir traumų išvengti sportuojant padeda trys dalykai: visavertė mityba, elementarios žinios, kaip teisingai treniruotis bei, esant poreikiui, pagalba iš šalies – įvairūs vitaminai ir mineralinės medžiagos. „Žmogus gali valgyti pačius kokybiškiausius maisto produktus, jo mityba gali būti subalansuota, tačiau jis bėdų prisidarys jei intensyviai sportuos sočiai prisivalgęs ar juo labiau persivalgęs. Tuomet organizmas jaučiasi apsunkęs, kai kuriems kyla rūgštingumas, pučia pilvą. Galimos ir kitokios traumos, pavyzdžiui, gali trūkti skrandis. Kitas reikalas, jei mityba nėra subalansuota, o fizinis krūvis – nemažas. Tokiu atveju organizmui ilgainiui gali pradėti trūkti vienokių ar kitokių medžiagų. Pasekmė – energijos stoka, nuovargis, įvairios traumos“, - pasakoja J.Petkevičius.

Gerą savijautą ir dailias figūros linijas sportuojantiems garantuoja pusryčiams valgomas angliavandenių gausus maistas, sotūs pietūs bei liesas baltymų turtingas vakarienės patiekalas. Valgyti reikėtų reguliariai, kasdien maždaug tuo pačiu metu, stengtis nepersivalgyti. Jokiu būdu negalima nevalgyti sportuojant. Tuomet organizmui trūks energijos ir jis pradės naikinti save iš vidaus. Pasekmės gali būti nepataisomos.

Maisto papildai būtini

Anot Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės masažuotojo, intensyvius fizinius krūvius nuolat patiriantiems asmenims būtina vartoti maisto papildų, vitaminų. Jie padeda atstatyti prarastas jėgas, organizmui grąžina prarastas medžiagas. Žinoma, derėtų prisiminti, kad maisto papildas nėra maisto pakaitalas, preparatą pasirinkti derėtų tik pasitarus su specialistu ar vaistininku. Vienos svarbiausių mineralinių medžiagų sportuojant – tai kalis ir magnis. Jos reikalingos geram širdies darbui, raumenims. „Aktyviai treniruojantis dar labai svarbu vartoti pakankamai skysčių, nes organizmas skysčius išprakaituoja. O su prakaitu juk netenkama ir įvairių biologiškai aktyvių medžiagų“, - tvirtina J.Petkevičius.

Nėra vienos universalios taisyklės, kiek kartų per savaitę derėtų mankštintis. Tai daryti galima kasdien, kas antrą ar kas trečią dieną. Svarbiausia - įsiklausyti į savo organizmą. Minimalus laiko tarpas tarp treniruočių – 8 valandos. Jei siekiama numesti svorio, treniruotės turėtų būti reguliarios.

Ne paslaptis, jog patyrus traumą organizmui būtina gauti kur kas daugiau įvairių medžiagų, kad šis kuo greičiau sustiprėtų. Neretai dauguma žmonių šį patarimą supranta pernelyg pažodžiui – lepina save dideliais kaloringo maisto kiekiais, mažiau juda. Rezultatas – akivaizdūs: padidėjęs svoris, fizinio darbingumo sumažėjimas. Norint to išvengti, būtina nepamiršti subalansuotos mitybos principų. Jei organizmui kažko trūksta, reikėtų papildomai vartoti vitaminų ar mineralų.

Svarbu:

Specialūs mikroelementai, L-karnitinas ir atletų dažnai vartojamas oktakozanolis padeda palaikyti ištvermingumą treniruočių metu. Taip pat sportuojančiam vyrui labai praverstų ir tokie mikroelementai kaip ktakozanolis,  alfa lipo rūgštis, kofermentas Q 10 ir daugelis kitų mineralų, vitaminų ir rūgščių kompleksas.

Moterims aktyviai judant padidėja organizmo poreikiai. Todėl dažniausiai po kelių savaičių reguliarios ir aktyvios  fizinės veiklos, pajuntame, kad jėgos išseko, o tuo pačiu ir entuziazmo sportuoti liko mažiau. Todėl renkantis vitaminus svarbu atsižvelgti, kad jų sudėtyje būtų kofermentas Q10 ir L-Karnitinas, kurie reikalingi elektronų pernešimui gaminant energiją ląstelių viduje, o vitaminų B kompleksas itin svarbus nervų sistemai. Alfa lipo rūgštis kartu su L-karnitinu palaiko fizinį aktyvumą ir medžiagų apykaitą raumenyse.


Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus