• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Šiaurietiškas ėjimas – virusas, užkrėtęs Klaipėdą  1 

Autorius: Dainora Bielskytė, freedigitalphotos.net
2012-07-22 15:00:00

įprastas treniruotes keičia šiaurietiškas ėjimas

Liepos 25 dieną Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuras kviečia į šiaurietiško ėjimo treniruotes. Kaip ir įprastai, jos rengiamos Klaipėdoje, greta Vasaros estrados. Kadangi šiaurietiško ėjimo mėgėjų gretos plečiasi, visuomenės sveikatos specialistai ragina į treniruotes registruotis iš anksto (tel. 8 – 46 – 234796, el. paštas viktorija@sveikatosbiuras.lt). 


Suomijoje atsiradęs toks ėjimo metodas sparčiai populiarėja pasaulyje, ne išimtis ir Klaipėdoje. Burti tokius žmonės ėmėsi Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuras – jie pirmieji uostamiestyje pradėjo žmones kviesti nemokamai mokytis šio fizinio aktyvumo būdo subtilybių. Šiuo metu  Klaipėdoje įkurtas šiaurietiško ėjimo klubas vienija apie aštuoniasdešimt entuziastų. Apie šiaurietišką ėjimą kalbamės su treniruotes rengiančia visuomenės sveikatos specialiste Dainora Bielskyte. 


Kas tai yra šiaurietiškas ėjimas?


Ši fizinio aktyvumo forma atsirado dar 1970 metais Suomijoje. Jis buvo taikomas slidininkų vasaros treniruotėse. 1997 metais buvo pradėtos gaminti specialios lazdos ir šis ėjimo metodas peraugo į fizinės būklės gerinimo (fitneso) pratimą. Šiaurietiškas ėjimas tapo žinomas už Suomijos ribų ir pradėjo sparčiai plisti visoje Europoje ir JAV. Vis daugiau žmonių atranda šiaurietišką ėjimą kaip puikią laisvalaikio leidimo, bendravimo ir sveikatos stiprinimo priemonę, tinkančią bet kokio amžiaus žmonėms, nepriklausomai nuo jų fizinės būklės.


Kokia šiaurietiško ėjimo nauda sveikatai?


Apie šiaurietiško ėjimo naudą mūsų sveikatai yra išleista daugybė knygų, mokslininkai ilgus metus tyrinėjo šiaurietiško ėjimo pliusus mūsų savijautai ir sveikatai. Šiaurietiškas ėjimas plačiai taikomas kaip gydymo forma ir yra veiksmingas gydant kvėpavimo ir kraujotakos sutrikimus, stuburo ligas, osteoporozę, Parkinsono ir Alzheimerio ligas. Jis puikiai tinka ir vyresnio amžiaus bei turintiems antsvorio žmonėms. Šiaurietiškas ėjimas yra geriausiai pritaikyta reabilitacija po sportinių traumų atvirame ore. Įrodyta, kad šiaurietiškas ėjimas mažina „blogojo“ cholesterino kiekį, padeda kovoti su stresu, reguliuoja žarnyno veiklą, gerina imuninę ir nervų sistemą, bei psichinę savijautą.

2 psl.
Puslapis 1 iš 4Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
petras
2012-10-05 06:39:58
labai geros yra vokiskos LEKI lazdos,pirkau internetu is www.leki.lt ,labai issamiai paaiskino,esu patenkintas!