• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Skauda nugarą. 3 pratimai gali padėti!

Autorius: Womansday.com
2011-07-04 11:28:00

Skauda nugarą. 3 pratimai gali padėti!
Womansday ir Dreamstime nuotr.
Atlik šiuos 3 raumenų tempimo bei stiprinimo pratimus – ir tavo nugaros skausmai praeis!

Nugaros skausmas mūsų sėdimo darbo amžiuje tapo tokia pat norma, kaip ir įtampos sukeltas galvos skausmas ar nuo kompiuterio monitoriaus sausėjančios, sudirgusios akys.

Raumenų tempimas gali tapti stebuklingu vaistu, padėsiančiu atsikratyti įkyraus maudesio. Šie pratimai ištempia ir sustiprina nugaros raumenis, padeda sumažinti spaudimą stuburo diskams ir raiščiams ir taip užkerta kelią ilgalaikiams chroniškiems skausmams. Net ir įsisenėjus nugaros skausmams šie pratimai padeda juos sušvelninti.

Kiekvieno pratimo poza pabūk 10 sekundžių, tada įtempk raumenis ir pereik prie kitos pozos. Tokia raumenų sutraukimo ir tempimo technika leidžia juos ištempti efektyviau.


Klubų atvėrimas

Šis pratimas padeda ištempti dubens srities raumenis, kurie eina nuo nugaros apačios iki šlaunikaulio. Atsisėsk ant stalo, suoliuko ar lovos krašto. Atsigulk ant nugaros, rankomis apglėbk kelius ir pakelk kojas. Visa nugara turi liestis su paviršiumi. Suimk kairį kelį abiem rankomis ir nuleisk dešinę koją taip, kad ji laisvai kabotų. Pabūk taip 10 sekundžių, tada pakartok pratimą su kita koja. Pratimą kartok po 2 kartus su kiekviena koja.


Šoninis tempimas

Padeda ištempti raumenis, einančius nuo klubo kaulo iki apatinių šonkaulių. Atsigulk ant grindų, ant dešinio šono. Pasiremk alkūne. Sulenk kairę koją ir perkelk ją į priekį – taip toli, kaip tik gali nepajudindama dešiniosios kojos. Visa kairiosios kojos pėda turi liesti grindis. Lėtai kelk viršutinę kūno dalį, kol tavo dešinė ranka visiškai išsities. Sustok kai pajusi lengvą tempimą dešinėje juosmens pusėje. Pratimą pakartok atsigulusi ant kito šono. Pratimą kartok po 2 kartus į abi puses.


Stovėsena L

Ištempia klubų srities raumenis. Atsistok atsisukusi veidu į stalą ar kitą paviršių, kuris būtų tavo klubų aukštyje. Pakelk dešinę koją, sulenk per kelį ir paguldyk ant stalo. Koja turėtų būti sulenkta tarsi L raidė, šlaunis atsiduria klubų aukštyje. Kūnu pasilenk į priekį. Pabūk taip 10 sekundžių. Pratimą atlik užkėlusi kitą koją. Pratimą kartok po 2 kartus kiekvienai kojai.

Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus