• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Smagus kalorijų deginimas  11 

2008-09-25 00:00:00

Smagus kalorijų deginimas
"Gamma" nuotr.

Yra pačių įvairiausių būdų, kaip neliejant prakaito sporto salėje, išlikti lieknoms ir sveikoms. Pripažinkime, kad ne visas moteris žavi treniravimasis sporto klube. Vienoms būna tiesiog sunku prisiversti specialiai vykti į sporto klubą, kitos skundžiasi, kad tai užima pakankamai daug laiko, o rudenio vakarais nevairuojančiai moteriai sudėtingas tampa susisiekimas. Daugelio nežavi ir sporto klubo abonemento kaina, aplinka ir tvyrantis prakaito kvapas. Taigi toms moterims, kurioms lankymasis sporto klube yra svetimas, pateikiame puikių alternatyvų, kurios padės ne tik numesti svorio, bet bus ir labai malonus užsiėmimas.

30 min. važinėjimosi dviračiu (300 kcal.) = 15 min. Rytų kovos menų treniruotės

Pusvalandžio pasivažinėjimas dviračiu parke arba gražiose apylinkėse dovanoja ne tik akiai malonių vaizdų, bet ir gryną orą. Toks pasivažinėjimas teigiamai veikia visą jūsų organizmą: gerėja medžiagų apykaita, širdies veikla, suaktyvėja visa kvėpavimo sistema. Jūs pati galite pasirinkti važiavimo intensyvumą, nes šiuolaikiniai dviračiai turi daug pavarų. Patartina nepersistengti ir pasirinkti distanciją pagal jėgas, prireikus ją ilginti arba trumpinti. Reguliarus važinėjimasis dviračiu mažina streso lygį, depresiją, nerimo būseną ir pagerina jūsų fizinę formą.

30 min. šokimo vidutiniu tempu (175 kcal.) = 30 min. jogos

Ar jums patinka šokti? Jeigu atsakote taip, tai šokis jums puiki išeitis maloniai ir linksmai deginti kalorijas. Svarbiausia tai, kad jeigu jums patinka šokti, tai judėdamos pagal savo mėgstamą muziką, jūs net nejaučiate, kad tai labai geras sportas jūsų kūnui ir atgaiva sielai. O gal jūs žavitės pilvo šokiu? Tai ypatingai geras būdas mesti svorį, kadangi šio šokio metu judinami yra tie raumenys, kurie paprastai ilsisi: pilvo, dubens, liemens, stuburo, kaklo raumenys. Apkūnioms moterims pilvo šokis padeda sulieknėti. Priklausomai nuo šokio intensyvumo, galima sudeginti iki trijų šimtų kalorijų per valandą. Ypač tos, kurios nemėgsta įprastų populiarių sportinių pratimų, gali pasirinkti mankštą šokio forma.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Gintaras
2009-07-11 18:10:59
Rytais pebėgioti, pasimankštinti, pasportuoti — tinkamas laikas ir vasara ir žiema. Medikai pastebi, kad netinkama apranga, netaisyklingas bėgiojimas, nepasiruošimas, labiau kenkia sveikatai, todėl bėgioti pataria atsakingai — poveikis bus sveikatai tik geresnis.

Apranga — sėkmės dalis

Bėgiojimą reikia susiplanuoti taip, kad paskui dar liktų laiko nusiprausti, papusryčiauti ir truputį pailsėti prieš darbą. Pirmiausia dera tinkamai pasiruošti bėgiojimui, pasirūpinti apavu ir apranga. Jeigu šilta ir šviečia saulė, temperatūra tarp 17 ir 30 laipsnių virš nulio, tai apranga turi būti kuo lengvesnė. Jeigu termometro stulpelis perkopia 30 laipsnių padalą, sportuoti reikia atsargiai, nes galima gauti šilumos smūgį. Tuomet reikia trumpinti bėgiojimo laiką, būtina turėti vandens atsigerti. Kepurėlė šviečiant rytinei saulei — būtina. Kai temperatūra nuo minus 15 iki 10 laipsnių: kelnės tiesiog privalomos, taip pat sportinė palaidinė ir netgi lengva striukė bei megzta kepuraitė, kuri dengia ausis. Jei labai šalta, pravers ir megztinis, būtinos pirštinės, taip pat vilnonės kojinės. Patogūs ir lengvi sportbačiai, taip pat prakaitą sugeriančios puskojinės — geriausia kojoms. Sportuojančiam kūnui rekomenduojama natūralių pluoštų apranga — vasarą su sintetiniais drabužiais bus per karšta, o žiemą — per šaltą. Vos grįžus iš lauko, būtina persirengti sausais drabužias, o tuos, su kuriais buvo sportuota — išskalbti, sportbačius išdžiovinti.

Prieš bėgiojimą — apšilimas

Lauke nereikia tuoj pat bėgti, iš pradžių siūloma padaryti keletą pratimų: intensyviai žingsniuoti maždaug vieną minutę, po to pašokinėti vietoje. Tuomet vertėtų lengvai „patempti“ kojas ir 10-20 kartų pritūpti. Bėgti reikia pradėti pamažu, lengvu tempu ir per 2-3 minutes pasiekti optimalų greitį. Kūno svoris turi vienodai pasiskirstyti visoje pėdoje. Pėdą ant žemės reikia statyti pradedant nuo kulno, labiau remiantis išorine pėdos dalimi. Nesiūloma bėgioti ant pirštų galų — tai gresia plokščiapadyste ir raumenų skausmais. Rankos bėgimo metu turi būti sulenktos 120 laipsnių kampu, suspaustos į kumštį, nemojuoti jomis prieš krūtinę. Žingsnio dydis — individualus pasirinkimas, tačiau rekomenduojama 50-60 centimetrų.

Kvėpavimo ritmas

Bėgimo metu įkvėpti reikėtų per nosį ir iškvėpti per burną — taip plaučiai vienodai pasidalins deguonį. Kvėpuojant per burną, į kraują patenka daugiau deguonies, bet nesivysto kvėpavimo aparatas ir plaučių apimtis. Kvėpavimo ritmas turi būti ne pernelyg intensyvus, reikia stengtis įkvėpti kuo giliau ir lygiai taip pat giliai iškvėpti. Maždaug per bėgiojimo vidurį — tam, kad patreniruotumėte plaučius — pabandykite, nemažinant bėgiojimo tempo, garsiai padeklamuoti porą kokio nors eilėraščio stulpelių. Kada baigti bėgioti, pasufleruoti turėtų kvėpavimas, kada imate uždusti ir pamažu lėtinant tempą reikia sustoti. Nepersitempkite, tai bereikalingas krūvis sveikatai.

Naudingi patarimai

Prieš bėgiojimą rekomenduojama nevalgyti ir negerti, bet būtina užkąsti ir atsigerti grįžus — po dušo. Po bėgiojimo verta atlikti ir grūdinimosi procedūras. Nereikia bėgioti iki spengimo galvoje, prieš baigiant bėgiojimą reikia sumažinti tempą ir dar penkias minutes lengvai pasivaikščioti, pašokinėti. Nubėgtą atstumą siūloma padalinti į keturias dalis ir kiekvienos dalies pabaigoje sustoti, giliai įkvėpti, atlikti kojų tempimo pratimus ir 10-15 atsispaudimų. Taip ne tik organizmas bus nuteiktas taisyklingam tęsiniui, bet ir bus pamankštintos rankos. Po savaitės bėgiojimo pamažu siūloma didinti tempą ir atstumą. Rekomenduojama bėgioti reguliariai, kad krūvį pajutęs organizmas treniruotųsi.
as
2008-10-12 16:33:06
Moterims ir ne tik...
prisijunk, diskutuok, suzinok...
meetroom.lt
Taspats
2008-10-05 16:41:31
Moteris turinti tarkim 2 mazus vaikus kurie namus suvercia per pora minuciu ir juos reikia tvarkyti siurbti kasdien tai moteris turetu buti "kaulu rinkinys". Manau lieknejimo pagrindas yra valgymas letai nedideliais kasniukais ir reikia ilgai kramtyti. Tiksliai nezinau bet dristu abejoti kad 30 minuciu dviraciu atima daugiau kaloriju nei 30 minuciu begimo :)