• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Sveikatai ir grožiui – pratimai su terapiniais kamuoliais

Autorius: Inga Lebrikaitė, žurnalas „Lietuvos bendrosios praktikos gydytojas”
2012-01-11 13:01:00

Kiekvieno iš mūsų gyvenimo kokybė priklauso nuo to, kaip mes jaučiamės ir čia anokia naujiena ar paslaptis. Ilgas valandas darbe prasėdime netinkamoje pozoje, mažai judame: iš namų į automobilį, tada į darbą, grįždami namo dar pusvalandį pavaikštome prekybos centre, o tada - atgal į automobilį ir namo – taip atrodo mūsų kasdienė treniruotė. Namuose nutarę pajudėti neapdairiai keliame ir nešame sunkius daiktus. Visa tai sukelia stuburo skausmus, kurie kaip reikiant pablogina mūsų gyvenimo kokybę. Praėjusiais metais medicininių leidinių leidykla UAB „Vitae Litera“ išleido knygą: „Stuburo stabilizavimo pratimai su terapiniais kamuoliais“, kurioje išsamiai aprašyti pratimai, padedantys atsikratyti stuburo skausmų ir net padailinti kūno linijas.

Pasak knygos autoriaus biomedicinos mokslų magistro, kineziterapeuto Dariaus Paknio, pastebima, kad šiandien žmonės praktiškai visai nesimankština arba mankštinasi netinkamai. „Neapgalvotai parinktas krūvio intensyvumas, pratimai, fizinių ypatybių santykis treniruotės metu paprastai labiau išryškina žmogaus problemas, paaštrina nugaros skausmus, padidina raumenų disbalansą“, - sakė D. Paknys. Jo teigimu, sporto specialistai, kineziterapeutai į sporto užsiėmimus vis dažniau įtraukia įvairias pagalbines nestabilumo priemones. „Tai aktualu norint užsiėmimus padaryti efektyvesnius. Sudaryti kūnui tokias sąlygas, kad atliekant pratimus kuo daugiau į darbą būtų įtraukiami stuburą stabilizuojančios sistemos raumenys. Vis daugiau dėmesio sulaukia balanso ir koordinacijos treniruotės, tiek siekiant palaikyti sveikatą, tiek užsiimant profesionaliu sportu“, - kalbėjo knygą išleidęs kineziterapeutas.

 

Pratimus su kamuoliais labai svarbu atlikti taisyklingai


Universali įvairių treniruočių metu naudojama priemonė – kamuoliai. Pavyzdžiui, spiriant kamuolį, kojų, liemens ir viršutinės kūno dalies raumenys turi dirbti drauge ir susitraukti tinkama seka. Šis ar kiti judesiai priklauso nuo kojų, liemens ir viršutinės kūno dalies raumenų stiprumo: nuo globaliųjų, lokaliųjų ir stabilizuojančių raumenų. Sutrikus raumenų įsijungimo į darbą sekai, blogėja stuburo, sąnarių stabilizacija, padidėja traumų tikimybė, laikysena darosi netaisyklinga. Norint išvengti minėtųjų sveikatos sutrikimų, verta treniruotis su nestabiliomis priemonėmis, jos tinka tiek suaugusiesiems, tiek vaikams arba reabilitacijai po patirtų traumų. „Užsiimant bet kokiu sportu ar treniruojantis su terapiniais kamuoliais labai svarbu pratimus atlikti taisyklingai, nes tai leidžia pasiekti optimaliausius rezultatus. Netinkamai atliekami pratimai neduoda jokios naudos arba gali net pakenkti“, - apie neigiamas netinkamai atliekamų pratimų pasekmes įspėjo sveikatingumo ir terapijos centro vadovas.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus