• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Tempimo pratimai sveikatai ir figūrai  2 

Autorius: www.lsveikata.lt
2009-08-21 08:00:00

Tempimo pratimai sveikatai ir figūrai
Jupiterimages nuotr.

Tempimo pratimai nėra skirti raumenims auginti, tačiau jie stiprina sveikatą, gerina laikyseną, dailina kūno linijas. Jei kasdien atliksite šiuos pratimus, sutvirtinsite raumenis, jie taps elastingesni ir lankstesni, laikysenai suteiksite lengvumo ir grakštumo.

Judesio amplitudė priklauso nuo amžiaus, lyties, fizinių sugebėjimų, treniruotumo. Pasitikrinkite savo lankstumą: ar sėdėdamos ištiestomis kojomis pasiekiate kojų pirštus? Kiek galite pakelti pečius gulėdamos ant pilvo? Ar, gulėdamos ant nugaros, galite pakelti kojas 90 laipsnių kampu?

Jei šiuos pratimus sunku atlikti, tuomet jums reikia pagerinti lankstumą ir nedelsiant pradėti mankštintis. Jau po kelių savaičių galėsite džiaugtis rezultatais.

Reguliariai atliekant tempimo pratimus pasikeis jūsų kūnas: sėdmenys ir šlaunys taps tvirtesni, išnyks celiulito požymiai, sustiprės kojų, rankų, nugaros ir pilvo raumenys. Šios treniruotės ne tik sustiprina fizinį kūną, bet ir stabilizuoja psichiką, ugdo valią ir stiprina ryžtą. Svarbu tempimo pratimus atlikti ramiai, visiškai atsipalaidavus.

Dailindamos figūrą, nepamirškite ir veido. Veido mimikai pagerinti atlikite įvairius judesius: suspauskite ir atpalaiduokite lūpas, judinkite liežuvį, šypsokitės, susiraukite ir pan. Tokių treniruočių dėka turėsite stangrią ir švytinčią veido odą.
 
Tempimo pratimas kojoms ir keliams

Net ir be jokių papildomų treniruočių, kojoms tenka tikrai nemažas krūvis, ypač keturgalviui šlaunies raumeniui. Šis raumuo nuolat dirbdamas įsitempia ir sutrumpėja, dėl to raumenys vargsta, dirba neefektyviai. Šią problemą spręsti padeda šlaunies tempimas stovint. Toks pratimas atpalaiduoja raumenis, pagerina jų tonusą, didina lankstumą, apsaugo nuo traumų.

Atsistokite suglaustomis kojomis, pėdas laikykite tiesiai. Kelius šiek tiek sulenkite. Įtraukite pilvą. Sulenkite kairę koją, kad ranka pasiektumėte pėdą ties čiurna. Kojos, kuria remiatės į grindis, kelis turi būti šiek tiek sulenktas. Ranka traukite sulenktą kairę koją, kad jos kulnas artėtų prie sėdmenų. Šioje būsenoje išbūkite 20 – 30 sek. Po to tą patį atlikite su kita koja.

Šį pratimą atlikite kelis kartus per dieną.
 
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
www.gundyk.lt
2009-09-08 18:09:28
www.gundyk.lt
mmm
2009-08-22 15:58:15
o nugarai, pilvui, krūtinei?