• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Vasarą sportuokime gamtoje

Autorius: Lietuvos Sveikata
2011-07-11 13:00:00

Vasarą sportuokime gamtoje
123rf.com

Vasarą nesinori lieti prakaitą sporto salėje. Šiuo metų laiku daug geriau sportuoti gamtoje.

Plaukimas
 Plaukimas yra idealus sportas turintiems bėdų dėl sąnarių, nes plaukiant sąnariai mažai apkraunami. Taip pat jis naudingas širdžiai, kraujo apytakai, plaučiams. Jei plaukiosite reguliariai ir pakankamai energingai apie pusę ar daugiau valandos, padidinsite širdies susitraukimų skaičių, sutvirtės širdies raumuo ir dirbs efektyviau. Plaukimas taikomas gydant stuburo iškrypimus, pilnapadiškumą, astmą ir kt. kvėpavimo trakto ligas. Padeda atsikratyti antsvorio.
 Plaukimas sudegins apie 700-1000 kcal/val. (priklausomai nuo plaukimo stiliaus).

Dviratis
 Važiavimas dviračiu teigiamai veikia visą organizmą, nes minant dviračio pedalus dirba beveik visi kūno raumenys. Važiuojant dviračiu gerėja medžiagų apykaita, širdies veikla, lavinami raumenys, deginami riebalai. Pasirinkite intensyvumą ir distanciją pagal savo jėgas. Fizinis krūvis priklauso ir nuo vietovės, pvz., važiuojant lygiu, tiesiu keliu krūvis mažesnis.
 Važiavimas dviračiu vidutiniu tempu sudegins apie 500 kcal/val.

Tinklinis
 Vasarą pats populiariausias žaidimas paplūdimyje - tinklinis. Ši sporto šaka stiprina visus kūno raumenis. Visgi didžiausias krūvis tenka sąnariams bei raiščiams, todėl jis nerekomenduojamas vyresnio amžiaus žmonėms. Tinklinis suaktyvina kraujo apytaką, gerina širdies darbą, degina riebalus. Taip pat suteikia energijos, padeda atsipalaiduoti ir pamiršti rūpesčius.
 Tinklinis sudegins apie 420 kcal/val.

Riedučiai
 Važinėjimas riedučiais yra puikus ir smagus sportas. Jei neketinate lenktyniauti ar šokinėti nuo tramplinų, jums reikalingi poilsiniai arba fitneso riedučiai. Pradedantiesiems riedutininkams tiks poilsiniai riedučiai. Fitneso stiliaus riedučiai yra skirti aktyviam poilsiui, turintiems važiavimo patirties. Riedučiais smagu lėkti, o patyrę riedutininkai demonstruoja efektingus triukus bei įmantrius judesius. Važinėjant riedučiais, rekomenduojama turėti apsaugas, taip jūs sumažinsite traumų tikimybę.
 Važiavimas riedučiais sudegins apie 400 kcal/val.¬
 
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus