• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Antsvoris ir platus sveikatos problemų spektras  4 

Autorius: www.edieta.lt
2010-01-30 08:00:00

Antsvoris ir platus sveikatos problemų spektras
flickr.com nuotr.

Tyrimai patvirtino, jog papildomi kilogramai kenkia mūsų sveikatai daugeliu aspektų.

Niekam ne naujiena, jog antsvorį dažnai lydi antrojo tipo cukrinis diabetas ir širdies ligos. Tačiau paskutinieji tyrimai rodo, jog susirgimų, susijusių su per dideliu kūno svoriu, sąrašas iš tikrųjų yra labai ilgas. Tai astma, infarktas, padidėjęs kraujo spaudimas, depresija, nuovargis, osteoartritas ir stresas. Iš viso į sąrašą įtrauktas 41 susirgimas.

Šį sąrašą sudarė grupė tyrinėtojų, tarp kurių yra daktarė Rut Paterson iš Sietlo (JAV) Vėžio centro.

Paterson ir jos kolegos Vašingtono valstijoje stebėjo 73 tūkst. žmonių, kurių amžius buvo nuo 50 iki 76 metų. Kiekvienas asmuo užpildė 24 puslapių anketą. Jie atsakė į klausimus apie svorį, ūgį ir sveikatos būklę.

Remdamiesi anketos duomenimis, tyrėjai apskaičiavo kūno masės indeksą, kad galėtų įvertinti riebalų kiekį organizme. Beveik 60% moterų ir 73% vyrų turėjo antsvorio.

Žmonių, kurie turėjo antsvorio, kūno masės indeksas buvo 25 – 29,9 kg/m2, o nutukusių asmenų kūno masės indeksas buvo didesnis nei 30 kg/m2.

Sveikatos problemos, susijusios su kūno svoriu

Didesnis kūno masės indeksas buvo susijęs su 37 iš 41 sveikatos problemos moterų tarpe ir su 29 iš 41 vyrų tarpe. Straipsnyje, išspausdintame Amerikos profilaktinės medicinos žurnalo (American Journal of Preventive Medicine) gruodžio numeryje, mokslininkai rašo, jog iš visų nustatytų sveikatos problemų su didesniu kūno masės indeksu buvo susiję 90% susirgimų moterų tarpe ir 71% vyrų tarpe.

Moterims didelio laipsnio nutukimas (kūno masės indeksas daugiau nei 35 kg/m2) buvo susijęs su 12 kartų didesne diabeto rizika, 6 kartus didesne infarkto rizika, 5 kartus didesne hipertenzijos ir tulžies pūslės pašalinimo rizika bei 4 kartus didesne gyvybei pavojingų trombų plaučiuose, lėtinio nuovargio, energijos trūkumo ir nemigos rizika.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Murmiau
2010-01-31 12:52:49
Kad storuliai lengviau pagyja ir gyvena ilgiau-pasiteisinimas zmonems,kurie neturi valios ziureti,ka deda i burna. Antsvoris niekam dr sveikatos nepridejo. Kur jus pvz matet 100meti stora zmogu? Taip nebuna. Plius,zmoniu su antsvoriu organizmas daug jegu eikvoja to svorio nesiojimui, ir maziau energijos lieka normaliai organizmo veiklai. Taip kad mielieji,valgykit tiek,kiek sudeginat. Ir nebutina pries miega suvalgyti puse torto,kad butumet laimingesni. Apsiryjimas irgi yra liga. Sekmes.
adria
2010-01-30 23:51:39
O tarp kit ko storesni žmonės gyvena ilgiau ,jeigu klumpa kokia liga ,jie daug lengviau pagyja ,nes jų kūnas turi prikaupęs atsargos ,o liesi tos atsargos neturi ir daug prasčiau sukovoja su liga ,jie numiršta greičiau ,šis faktas yra pagrįstai įrodytas.Apkūniam būti yra geriau ,nes esi visad linksmas ir gyvenimas daug malonesnis ir ilgesnis.....
adria
2010-01-30 23:40:07
nesamonė,kad storuliai serga depresija ,jie būna visad sotūs ir linksmi ,o depresuoja nedavalgę ir galiausiai suserga nervine anorekcija.