• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Apie psichologines nutukimo priežastis, anoreksiją, bulimiją ir rudeninę depresiją

Autorius: Gerda Zemenskaitė
2011-10-16 10:00:00

Apie psichologines nutukimo priežastis, anoreksiją, bulimiją ir rudeninę depresiją
123rf.com

Fizinės medicinos ir reabilitacijos centre „Gemma“ sveikatingumo projektas „Sveika, liekna, laiminga“ eina į pabaigą. Liko mažiau nei mėnuo ir projekto dalyvės vėl grįš į kasdienius darbus ir rutiną, iš kurios buvo pabėgusios projekto metu. Projekto pradžioje dalyvėms buvo pasiūlyta psichologo pagalba – esant reikalui centre dirbanti psichologė galėtų padėti, pasikalbėti ir išspręsti dalyvių problemas, tačiau merginoms su psichologe kolkas susitikti nėra poreikio – lieknėjimas ir sveikatingumo programa einasi sklandžiai.


Tačiau psichologės pagalbos neretai prireikia moterims, norinčioms sulieknėti arba toms, kurios kompleksuoja dėl savo išvaizdos. Apie psichologines merginų ir moterų problemas kalbamės su fizinės medicinos ir reabilitacijos centre „Gemma“ dirbančia psichologe-psichoterapeute Jūrate Mitkiene.


Maisto reikšmė mūsų organizmui


Psichologė-psichoterapeutė Jūratė Mitkienė teigia, jog maistas turi didžiulę reikšmę mūsų organizmui. Valgymas nėra tik pasisotinimas, tačiau tai ir bendravimo, santykių formavimo išraiška. Valgymas taip pat gali būti ir atsipalaidavimo priemonė, kai su geriausia drauge valgome šokoladinį pyragą ir aptariame savaitgalio planus. Dažnai valgome ir tam, kad užsimirštume, kad numalšintume susikaupusias nuoskaudas, pyktį ar net išsiskyrimą. Nejučia į organizmą brukame viską, nė nepagalvodami, kad maistas eina į kūną ir ilgam nusėda ant pilvuko, klubų ar kitų kūno vietų. Nereikėtų pamiršti, jog dėl netaisyklingos mitybos ir mažo fizinio aktyvumo žmonės nutunka. Jūratė Mitkienė pateikia statistiką, kurioje nurodoma, jog 20-30 procentų žmonių iš visos Europos yra priskiriami žmonių grupei su klinikiniu nutukimu.


Psichologinės nutukimo priežastys


Dietologai ir sveikos gyvensenos atstovai nuolat tvirtina, jog nutukimą lemia nesubalansuota mityba, per mažas fizinis aktyvumas ir pan., tačiau psichologė-psichoterapeutė Jūratė iš savo pusės pateikia dar kelias itin svarbias psichologines nutukimo priežastis.

2 psl.
Puslapis 1 iš 5Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus