• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Ar įmanoma sveikai jaustis sulaukus 60-ies?  1 

Autorius: Eglė Šliževičiūtė
2010-09-25 09:00:00

Ar įmanoma sveikai jaustis sulaukus 60-ies?
Jupiterimages nuotr.

Jau netrukus, spalio 1-ąją dieną, pasaulyje bus minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Šiemet tai jubiliejinis minėjimas – Jungtinių tautų organizacijos (JTO) Generalinė asamblėja lygiai prieš 20 metų spalio 1-ąją paskelbė Tarptautine pagyvenusių žmonių diena. Kaip ir kasmet, tai metas atidžiau pažvelgti į senėjimo problemas Lietuvoje ir pasaulyje, atkreipti dėmesį į senjorų gyvenimo sąlygas ir ugdyti jaunimo sąmoningumą pagyvenusių žmonių atžvilgiu.

Lietuva vis dar atsiliekančiųjų sąraše


Sveikata – tiek fizinė, tiek emocinė būklė pagyvenusiems žmonėms turbūt yra bene svarbiausias gyvenimo kokybės rodiklis. Vidutinė tikėtina gyvenimo trukmė yra vienas svarbiausių gyventojų sveikatos rodiklių, tiksliausiai parodantis mirtingumo skirtumus. Nors 2009 m. Lietuvos gyventojų mirtingumas sumažėjo, o vidutinė tikėtina gyvenimo trukmė padidėjo, Lietuvą kitos Europos šalys vis dar sparčiai lenkia.

Higienos instituto Sveikatos informacijos centro duomenimis 2009 m. 50 metų ir vyresnių šalies gyventojų amžiaus grupėje profilaktinių apsilankymų rodiklis siekė 4,9 proc., tuo tarpu visų Lietuvos gyventojų tarpe 12,4 proc. apsilankymų pas gydytojus buvo profilaktiniai. Tačiau vertinti profilaktinės sveikatos apimtis Lietuvoje yra sudėtinga, nes profilaktinė apžiūra atliekama ir pacientui apsilankius dėl ligos.

 

Laiku diagnozavus galima pagydyti


„50 ir vyresni pacientai Lietuvoje dažniausiai skundžiasi įvairiais susirgimais: hipertenzinėmis, artropatijos ar cerebrovaskulinėmis ligomis, išemine širdies liga, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis ir gripu, nervų, nervų šaknelių ir rezginių ligomis. Žinoma yra viena, kad sveikatos problemos per vieną dieną neatsiranda – liga žmogaus organizme formuojasi ne vieną dieną, mėnesį ar net metus, tad tikrinantis profilaktiškai ligą galima diagnozuoti jai dar nespėjus pasiekti sudėtingos stadijos.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Tomas
2010-10-01 11:29:32
DĖMESIO !!!
Jau dabar registruokitės į kursą "Esu lieknas, sveikas ir laimingas" , kur be vidinės įtampos, be alinančių dietų, be milžiniškų valios pastangų, be vaistų, be maisto papildų, be operacijų, be prakaito liejimo sporto salėse, pasieksite ir labai ilgam išsaugosite idealų trokštamą kūno svorį, tapsite sveikesni, atjaunėsite, geriau jausitės, patirsite Gyvenimo džiaugsmą !!!
Užsirašyti į šio kurso nemokamą pristatymą-įvadinį užsiėmimą galite tel:
8 678 79097, 8 670 97959. El. paštas: info@laisvi.lt
Vietų skaičius ribotas !
KURSO NEMOKAMAS PRISTATYMAS VYKS 2010.10.16, ŠEŠTADIENĮ, 15 VAL. KAUNE ADRESU LAISVĖS AL. 45, 3-IAS AUKŠTAS, 306 KABINETAS. www.laisvi.lt