• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Atskleisti lietuvių šokolado vartojimo pomėgiai  1 

Autorius: Simona Juočepytė
2011-12-14 10:44:00

Atskleisti lietuvių šokolado vartojimo pomėgiai
123rf.com

Geras šokoladas lietuviui – tas, kuris pagamintas iš geros kokybės produktų, yra saldus ir turi sodrų kakavos skonį. Tokią išvadą padarė bendrovė „Nielsen“, spalio pabaigoje atlikusi tyrimą, kurio metu buvo lyginami didžiųjų gamintojų produktai. Tyrimas parodė, kad lietuviai – reiklūs vartotojai, o jų skonį geriausiai atitinka šokoladas „Karūna“.

Apklausos dalyviams – Vilniaus ir Kauno miestų gyventojams – buvo duodama paragauti šokolado, prieš tai pašalinus nuo jo prekės ženklą. Vėliau buvo prašoma jų atsakyti į klausimus apie šokolado savybes – skonį, burnoje liekamąjį skonį, kvapą, spalvą, kietumą, tirpumą burnoje ir pan. Svarbiausi kriterijai respondentų  vertinimu puiki šokolado kokybė, intensyvus kakavos skonis ir malonus pojūtis, kai šokoladas laužomas gabaliukais. „Aklojo testo“ dalyviai šias savybes dažniau priskyrė šokoladui „Karūna“.

Apie 60 proc. respondentų atpažino „Karūnos“ šokoladą iš skonio, tuo tarpu atspėti kitą šokoladą jiems sekėsi kur kas sunkiau.

 „Aklojo testo“ metodas labai populiarus siekiant išsiaiškinti vartotojų nuomonę apie įvairius maisto produktus, nes respondentai nemato, kokio gamintojo šokoladą ar kitą produktą ragauja, o vadovaujasi tik savo pojūčiais. Šis tyrimas objektyvus, nes atskleidžia vartotojų skonį ir lūkesčius. O lietuviai – tikri gurmanai, supranta, kas yra geras šokoladas, taigi gamintojų pastangos naudoti aukštos kokybės ingredientus pasiteisina“, - komentavo tyrimo rezultatus bendrovės „Nielsen“ direktorius Artūras Urbonavičius.

Tyrimas taip pat atskleidė kai kuriuos lietuviams būdingus šokolado pirkimo  ir vartojimo įpročius. Pavyzdžiui, lietuviai šokoladą dažnai perka impulsyviai: du trečdaliai pirkėjų, eidami į parduotuvę, nė neplanuoja pirkti šokolado. Didesnė pusė tų, kurie vis dėlto ketina tą daryti, žino, kad norėtų tamsaus arba pieninio šokolado, su priedais ar be jų ir pan.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
as
2011-12-14 20:48:24
Dalyvavau. Sustabde ties Holiday in viesbuciu. Pasiule paragauti. Viskas tikrai buvo, kaip aprasyta - ISSKYRUS TAI, kad vertinama buvo PERGALES ir KARUNOS SOKOLADAI. IR REIKEJO JUOS IVERTINTI BALAIS.
Mano ziniomis, dauguma zmoniu geriau APIBUDINO PERGALES SOKOLADA. BUVO KLAUSIMAS IR APIE STILIU - CIA AISKU, KARUNA JI TURI GERESNI. BET SKONIS KARUNOS - BAISUS...