• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Dėl ko labiausiai kompleksuoja lietuviai? (apklausa)  5 

Autorius: Elzė Pociūtė
2011-04-16 10:05:00

Dėl ko labiausiai kompleksuoja lietuviai? (apklausa)

Beveik pusė (45 proc.) lietuvių kompleksuoja dėl savo pilvo – daugumai jų (86 proc.) nepatinka šios kūno dalies išvaizda, o kas dešimtą vargina ir jo sveikatos problemos – tai atskleidė „Activia“ iniciatyva Lietuvoje atlikta apklausa. Vienokius ar kitokius virškinimo sutrikimus patiria daugiau nei pusė šalies gyventojų. Šie nemalonūs reiškiniai atsiliepia ne tik tautiečių laisvalaikiui, darbinei bei akademinei veiklai, bet ir seksualiniam gyvenimui.


Kaip parodė tyrimų bendrovės RAIT atlikta reprezentatyvi apklausa, pilvas yra problematiškiausia kūno vieta kone pusei lietuvių, po dešimtadalį nurodė, jog kompleksuoja dėl savo kojų bei veido, 8 proc. nepatinka jų klubai, o 7 proc. – sėdmenys. Labiausiai dėl savo pilvo nerimauja 35-44 metų respondentai, tačiau ši problema aktuali ir kitoms amžiaus grupėms.


Nors absoliuti dauguma respondentų nurodė, jog didžiausia juos kamuojanti problema – nepakankamai gera pilvo išvaizda, didelė jų dalis taip pat susiduria ir su įvairiais virškinimo sutrikimais. „Beveik 40 proc. apklaustųjų dažnai arba labai dažnai vargina pilvo pūtimas, kone ketvirtadalį – skrandžio ar žarnyno gurguliavimas, o kiek daugiau nei penktadalį respondentų neretai kamuoja sunkumas pilvo srityje“, - apklausos rezultatus komentavo Renata Grikšelytė, „Danone“ viešųjų ryšių vadovė Baltijos šalyse.


Anot jos, minėtos problemos neigiamai veikia daugumos apklaustųjų kasdienį gyvenimą – net 57 proc. besiskundžiančių virškinimu, nurodė, jog virškinimo sutrikimai jiems gadina nuotaiką. Dalis vyrų skundėsi, kad dėl pilvo pūtimo ar kitų negalavimų yra priversti atsisakyti savo mėgstamos veiklos, pvz., sporto ar pasisėdėjimo bare su draugais. Tuo tarpu moterys nurodė, jog tomis dienomis, kai patiria skrandžio sutrikimų, jos ne tik gerokai mažiau pasitiki savimi, bet ir sunkiau išsirenka, ką apsirengti. Be to, streikuojantys skrandžiai turi neigiamą poveikį ir dailiosios lyties profesiniam gyvenimui – kas dešimtai šios problemos trukdo koncentruotis į atliekamą darbą.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​
Dėl ko labiausiai kompleksuojate?
Dėl pilvuko;
119 (44.4 %)
Dėl apvalių klubų;
63 (23.51 %)
Dėl žemo ūgio;
14 (5.22 %)
Dėl aukšto ūgio;
13 (4.85 %)
Dėl lieknumo;
17 (6.34 %)
Neturiu kompleksų;
42 (15.67 %)


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
xxx
2012-08-03 22:46:33
Activia gerai,lietuviai kompleksuoja del daug visokiausiu nesamoniu,tik kazkodel ne vienas nekompleksuoja del smegenu trukumo.
fe fe
2011-04-19 20:33:13
Fe, ryški reklama. Tas activia dabar reklamuojamas, kaip prieš kelis metus actymel. Nustojo reklamuoti, kai gavo baudos, už reklamoje skelbiamus, neatitinkančius tikrovę, faktus.Kada šis "baliono sindromo naikintojas" sulauks rimtų instancijų tikrinimo?
Vlm
2011-04-18 22:52:53
ir visa tai tik del to, kad pasakytu: valgykite Activia, kraukit mums pinigus...
tyrimais pridengta reklama.