• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Intymi higiena: apie ką tylėjo mūsų mamos?  8 

2008-03-01 00:00:00

Intymi higiena: apie ką tylėjo mūsų mamos?

Higienos įpročiai, kurių nuo vaikystės mus mokė mūsų mamos, yra neginčijamai teisingi! O mokė jos daugelio naudingų dalykų: kaip taisyklingai valytis dantis ir skalauti burną, ryte ir vakare šukuotis plaukus ir veidą tepti kremu... ir dar aibė naudingų rekomendacijų.

Tačiau iš ko jūs pirmą kartą sužinojote apie intymią higieną? Veikiausiai iš žurnalų, interneto, televizijos arba vaistininkės. Vadinasi, mamos kai ką ir nutylėjo, taigi dabar tikriausiai jūsų galvoje knibždėte knibžda daugybė intymios higienos klausimų.


Ar bakterijos – visada blogai?

Sveikos moters lytinių organų flora – tai daugybė draugiškai sugyvenančių mikroorganizmų. Ši šeimynėlė – biocenozė – yra pakankamai pastovi ir individuali. Tačiau jei vienos moterys turi vienas, kitos – kitas bakterijas, esama ir vienos, visoms bendros – tai laktobacila. Ši bakterija išskiria pieno rūgštį, sukuriančią galingą apsaugą, ginančią makštį nuo infekcijų ir stabdančią ligas sukeliančių mikrobų ir grybelių dauginimąsi.


Disbiozė: daugiau – ne visada geriau!

Nors laktobacila saugo moters intymių vietų sveikatą, ją pačią taip pat reikia saugoti. Makšties terpę veikiančios kontraceptinės priemonės, geriami medikamentai (antibiotikai, kortikosteroidai, citostatikai), abortas, ilgiau organizme esanti spiralė, lytinis kontaktas su keletu partnerių gali nejučia sumažinti šių bakterijų kiekį bei pristabdyti jų veiklą. Tuomet natūrali pieno rūgšties koncentracija makštyje sumažėja, taigi išorinė infekcija į lytinius organus patenka daug greičiau. Be to, nusilpus laktobaciloms paprastai tyliai lytiniuose organuose tūnanti ir problemų nekelianti patologinė flora ima daugintis, sukeldama gausybę nemalonių reiškinių. Visi šie simptomai ir vadinasi bakterine vaginoze, arba disbioze.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Vitalija
2016-02-01 07:16:28
Sveiki,


Aš turiu fitotamponų galiu parduoti. Gydomieji – profilaktiniai tamponai moterims“, kompanijos „Beautiful Life“ (Honkongas) gamybos

1 vnt kaina 5 EUR. Rašykite. Super dalykas!!!
Ana
2015-04-17 16:32:28
liudmila, o iš kur pirkai?
liudmila
2015-04-06 05:53:20
Šitas fitotamponas labai, labai nuostabus. Naudoju lobei gauti metų. Per tą laiką dingo Mioma, skausmai,nugaros, sanatorijos
Prieš keletą metų gydytojas šiulo operaciją. Dabar naudoju profilaktika.