• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Jums virš 40? Nepamirškite vitaminų  2 

2008-07-19 00:00:00

Jums virš 40? Nepamirškite vitaminų
Parengta pagal užs. žiniasklaidą, „Gamma“ nuotr.

Skirtingo amžiaus žmonėms reikalingi skirtingi vitaminų kompleksai. Jei Jums 40 ir daugiau metų, Jūsų organizmui ypač reikia šių medžiagų: vitamino C, vitamino D, cinko ir vitamino B12.

Vitamino C

Kodėl jo reikia? Vitaminas C reikalingas šiame amžiuje kolageno gamybai, kuris organizme atsakingas už audinių standumą ir sveikumą. Be to, vitaminas C padeda įsisavinti geležį ir greičiau užgyti žaizdelėms. Vitaminas C yra ir puikus antioksidantas, kuris sumažina širdies ir vėžinių susirgimų riziką.

Rekomenduojama dozė: 40 mg per dieną.

Vitamino C yra: citrusiniuose vaisiuose, obuoliuose, mėlynėse, raudonuosiuose serbentuose, daugelyje daržovių.

Rizika: nepakankamas vitamino C kiekis gali sukelti kraujoplūdį, taip pat žaizdelės ilgiau gyja.

Vitamino D

Kodėl jo reikia? Vitaminas D būtinas kalcio įsisavinimui organizme, kurio reikia sveikiems ir tvirtiems kaulams bei dantims.

Rekomenduojama dozė: 10 mcg per dieną.

Vitamino D yra: jo suteikia mūsų organizmui saulės spinduliai, taip pat šio vitamino yra margarine, riebioje žuvyje, kiaušiniuose, mėsoje, pieno produktuose.

Rizika: nepakankamas kiekis gali sukelti raumenų nusilpimą, spazmus, skausmus. Šio vitamino dažniausiai trūksta tiems, kurie mažai būna saulėje ir kurių mityba nepakankamai įvairi.

Cinko

Kodėl jo reikia? Cinkas reikalingas greitesniam žaizdelių užgijimui, taip pat normaliai imuninės sistemos veiklai.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
gedui
2008-07-20 09:27:18
nesusidomejau, nes vartoju NUTRILITE maisto
papildus, kurie zymiai geresni ir pigesni
Gedas
2008-07-20 01:48:26
deja ....-mūsų stalo, tiek vaisiai tiek daržovės nebepasiekia reikiamo kiekio tų vitaminų turėdami,kaip tai buvo anksčiau.Todėl tokių vaisių ar daržovių reiktų suvalgyt tiek, kiek nepajėtume,del daugelio priežasčių,todėl ir reikia papildyti mūsų mitybą -ne sintetiniais o sukurtais gamtos ir pagristais mokso mitybos papildais.Iš to ką mes valgome,pagal geriausias technologijas pagamintais koncentratais.Galiu dar pridurti,kad to reikia ne tik po 40, kai jau reikia lastelę mūsų remontuot,o nuo pat mažens sveikai ir subalansuotai maitintis. Kaip tik tokiais www.gnd.com kompanijos produktais jau antri metai galima apsirūpinti legaliai su pristatimu i namus ir Lietuvoje..Jeigu esi girdėjęs,susidomejai,bet nežinai kaip ir kur paklausk manęs pasakysiu . -Pagarbiai Gedas