• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kas slypi po antsvoriu?  2 

2008-08-26 00:00:00

Kas slypi po antsvoriu?
Edieta.lt, "Gamma" nuotr.
Nors ir dažnai buvo nagrinėjamos antsvorio problemos, bendrieji rezultatai rodo gana niūrią perspektyvą: žmonės toliau „sėkmingai“ storėja. Apkūnumas ne tik nepuošia, bet ir gali būti rimtų ligų faktorius: apsunkinamas širdies darbas, padidėja kraujospūdis, didelė tikimybė susirgti cukriniu diabetu, tulžies pūslės akmenlige ir t.t. Atrodo, ši tema sunkiai išsemiama. Bet šaukštas po šaukšto...

Pati pirmoji priemonė, norint šią problemą įveikti – tiesiog su ja susipažinti. Informacijos šaltinių yra daug ir įvairių, todėl nurodysime pagrindines gaires.

Riebalai, lemiantys sveikatos sutrikimus

Moksliškai nustatyta, kad didelę riziką žmogaus sveikatai kelia ne tik didelis svoris, bet ir pačių riebalų pasiskirstymas. Čia reikėtų akcentuoti, jog rizikos faktorius priklauso nuo to, koks yra bendras riebalų kiekis organizme. Pats didžiausias pavojus kyla, kai KMI (Kūno masės indeksas) viršija 30 kg/ m2 . Tada riebalai pradeda kauptis aplink vidaus organus, esančius pilvo srityje. Jie sudaro labai nedidelę bendros kūno masės dalį, todėl sužinoti jų kiekį įmanoma tik atlikus specialias kompiuterinės tomografijos ar magnetinio rezonanso tyrimo procedūras. Išmatavusios savo taliją, turėsite tik bendrą supratimą. Tiesa, atkreipkite dėmesį į centimetrus. Padidėjusios daugiau nei 80 cm apimtys - ženklas rimtai susimąstyti.

Pagalvosite, jeigu vidiniai riebalai sudaro tik santykinai mažą kūno dalį ir beveik nejaučiami – ko tada jaudintis?! Iš tikrųjų, viskas kur kas sudėtingiau. Vidinių riebalų sankaupos į kraujotakos sistemą išskiria riebiųjų rūgščių elementus, kurie nepaprastai kenkia kepenims. Dėl to kyla grandininė reakcija – insulino trūkumas, aukštas kraujospūdis, padidėjęs cholesterolis „atsiperka“ cukrinio diabeto ar širdies ligomis.

Poodiniai riebalai, kuriuos galime pajusti čiupinėdami, organizmui nekenksmingi. Mokslininkai įrodė, kad nedidelis riebalų kiekis netgi apsaugo organizmą nuo širdies susirgimų. Vis dėl to sutikite, geriau nedidelis jų sluoksnis ant klubų, o ne ant vidaus organų, kai sutrikdomos svarbiausios organizmo funkcijos.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
savas3d
2008-09-15 10:08:33
Maziau filosofijos. Ansvoris yra apsileidimo, valios stokos ir paveldetu genu derinys.
Kiekvienas zmogus (fiziskai ir psichiskai igalus) gali sureguliuoti savo svori, ir fizine forma.
Ir juokingi man tie zmones kurie sako, kad sveikas maistas yra brangus - kiek zinau kilogramas agurku ar pakuote grikiu kainuoja kur kas maziau nei rukyta desra ar alaus pakuote. Mielieji, susimastykim ir susiimkim! Juk nenorite uz keletos metu savo sveikatos patiketi musu sveikatos apsaugos sistemai :)
luka
2008-08-27 11:02:05
antsvoris yra liga, kylanti is nemeiles ir laiko sau neturejimo. Gydymas prasideda nuo isiklausymo i savo kuna