• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kas sveikesni – vyrai ar moterys?

Autorius: eli.lt
2013-02-16 06:00:00

Kas sveikesni – vyrai ar moterys?
Kuri lytis ima viršų, kai kalbama apie sveikatą? Ekspertai nustatė, kad kol kas šioje srityje pralošia vyrai, bet maždaug apie 2035 metus lyčių rūpinimasis sveikata turėtų susivienodinti. O kol kas belieka sužinoti, kodėl kovoje už sveikatą pralaimi stiprioji lytis?

Skausmo slenkstis

Kaip mes jaučiame skausmą,didele dalimi priklauso nuo hormonų. Testosteronas čia vyrams suteikia pranašumo. Moksliškai įrodyta, kad testosteronas pakelia skausmo slenkstį, o estrogenas jį nuleidžia žemyn. Ne paslaptis, kad skausmą pajutusios moterys greičiau palūžta nei vyrai. Mokslininkai įrodė, kad moterys ne tik aštriau jaučia skausmą, bet ir sunkiau jį ištveria. Manoma, kad taip nutinka dėl moterų susikoncentravimo į emocinį skausmo efektą, tuo tarpu kai vyrai reikšmingais laiko tik savo fizinius pojūčius.

Sveikatos išvada: 1 taškas vyrų naudai.

Finansinis stabilumas

Susvyravus po kojomis finansiniam pagrindui dauguma žmonių pasijunta išmušti iš vėžių. Tačiau tokiose situacijose į depresiją labiau linksta vyrai, o ne moterys. Kembridžo universiteto mokslininkai nustatė, kad vyrams, kurie bijo prarasti darbą, dažniau išsivysto depresija nei tokioje pat situacijoje atsidūrusioms moterims. Veikiausiai taip nutinka todėl, kad vyrai jaučiasi įsipareigoję būti šeimos išlaikytojais ir... turi mažiau hobių, nesusijusių su darbu.

Beje, nustatyta, kad stresas dėl galimo darbo praradimo sveikatai kenkia labiau, nei stresas, patirtas per apiplėšimą.

Sveikatos išvada: 1 taškas moterų naudai.

Smegenų jėga

Nors moterų smegenų masė mažesnė, nei vyrų, dažnai būtent moterų smegenyse esama daugiau ląstelių, reguliuojančių tokius mąstymo procesus, kaip sveika nuovoka ir atmintis. Moksliniai tyrimai patvirtina, ką moterys ir taip žino: jų smegenys puikiai atlieka daug užduočių vienu metu. Pensilvanijos universitete atlikti tyrimai parodė, kad moterys geba išnaudoti daugiau smegenų dalių tam, kad atliktų įvairias užduotis vienu metu. Tačiau Bostono universiteto mokslininkai vis dėlto neleidžia šioje srityje moterims pelnyti taško, mat, pasirodo, jos gerokai dažniau nei vyrai yra linkusios sirgti Alzhaimerio liga.

2 psl.
Puslapis 1 iš 5Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus