• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Ko užkąsti treniruotės dieną?

Autorius: Eli.lt
2009-06-21 08:00:00

Ko užkąsti treniruotės dieną?
Jupiterimages nuotr.
Dauguma skaitytojų yra susirūpinusios mitybos režimu treniruotės dieną. Iš tiesų, remiantis klasikine schema, negalima valgyti dvi valandas prieš ir dvi valandas po treniruotės. Tačiau dauguma dirbančių moterų stengiasi sporto salėje apsilankyti prieš darbą arba po jo. O tai reiškia, jog lieka be pusryčių arba be vakarienės.


Tai savaime prieštarauja sveikam gyvenimo būdui, todėl pabandykime išspręsti šią problemą.


Iš tiesų, prieš treniruotę reikėtų nevalgyti dvi, o dar geriau tris valandas. Net jei esate siaubingai alkana, po pirmųjų pratimų alkis praeis. Kad būtų lengviau, treniruotės metu gerkite kambario temperatūros vandens (galite išgerti net litrą, priklausomai nuo treniruotės trukmės ir fizinio krūvio).


Jeigu jūsų svoris normalus, kai kurie treneriai rekomenduoja treniruotės viduryje suvalgyti 2 – 3 džiovintus abrikosus ir 2 – 3 graikinius riešutus – šie užkandžiai sureguliuoja druskų balansą, suteikia jėgų ir vitaminų. Toks nedidelis maisto kiekis nebus "atidėtas" vėlesniam laikui ir bus tuoj pat suvirškintas. Taigi jūs gausite papildomos energijos. Lygiai taip pat veikia ir lengvas energetinis kokteilis. Ar gersite sportinius konservuotus koktelius, spręsti jums. Metabolikus, pavyzdžiui, L-karnitiną, geriau vartoti kapsulėmis, o ne neaiškaus tirpalo forma.


Praktiškai tuoj pat po treniruotės galite suvalgyti obuolį, kriaušę, apelsiną arba išgerti 100 – 200 ml geriamo jogurto arba kefyro (ne riebesnio nei 1%). Sotesnius valgius geriau atidėkite 1 – 2 valandoms. O jeigu turite greitai eiti miegoti, vakarienei išsivirkite košės, pasigaminkite daržovių salotų ir suvalgykite neriebaus baltyminio produkto, pavyzdžiui, vištos krūtinėlę be odelės.


Esant skirtingoms gyvenimo situacijoms, mums tenka keisti vakarienės laiką ir vietą, todėl rinkdamasi maistą vadovaukitės leidžiamų ir uždraustų produktų sąrašu. Supraskite, jog draudimas valgyti dvi valandas prieš ir dvi valandas po treniruotės nėra aksioma – jūsų sveikata yra svarbiausia, o jūsų gyvenimo režime geriausiai orientuojatės jūs.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus