• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kodėl verta valgyti bananus?  3 

Autorius: Eli.lt
2014-04-30 10:00:00

Gal teko girdėti anglų patarlę „obuolys per dieną apsaugo nuo gydytojo“ (angliškai gražiau skamba: „an apple a day keeps the doctor away“? Galima ją pakoreguoti ir tą patį pasakyti apie bananus!Sportas
Tiesa, reiktų dviejų bananų - toks kiekis grąžina jėgas po intensyvios 90 minučių treniruotės. Jeigu panagrinėtumėte atletų valgiaraščius, tai tikrai pamatytumėte, kad bananas yra vienas pagrindinių vaisių jų racione. Šiuose vaisiuose galima rasti trijų natūralių cukrų - gliukozės, cukrozės, fruktozės, taip pat gausu virškinimui svarbios ląstelienos.

Depresija
Tiriant depresija sergančiuosius pastebėta, kad šie žmonės pasijuto geriau suvalgę bananą. Tą galima paaiškinti bananuose esančiu baltymu triptofanu, kurį organizmas naudoja laimės hormono seratonino gamybai.

PMS
Prieš mėnesines jaučiatės sudirgusi ir ieškoti, ką čia aprėkus? Geriau suvalgykite bananą! Jame esantis vitaminas B6 sureguliuos cukraus kiekį kraujyje ir pagerins nuotaiką.

Anemija
Žinoma, dėl anemijos reiktų kreiptis į gydytojus ir nepasikliauti savigyda, tačiau moterims ir pačioms reikėtų stengtis palaikyti normalų geležies kiekį kraujyje - per mėnesines jis gali kiek nukristi. Bananuose geležies yra tikrai nemažai, tad tai puiki pagalbinė priemonė.

Kraujo spaudimas
Bananuose gausu kalio, tačiau mažai druskos, todėl jie yra idealus pasirinkimas kenčiantiems dėl aukšto kraujo spaudimo. Beje, kalis svarbus ir tiems, kurie intensyviai mokosi, ši medžiaga aktyvina smegenų veiklą.

Virškininas
Pradžioje rašėme, kad bananuose (tiesą sakant, kaip ir visuose vaisiuose bei daržovėse) gausu ląstelienos, kuri būtina normaliam virškinimui. Bananai taip pat mažina rūgštingumą, jie tinka net ir labai jautrų skrandį turintiems.

Vabzdžių įkandimai
Jeigu stovyklausite ar išsiruošite į pikniką, tai įsimeskite ir bananų, o juos suvalgę žievių neišmeskite - uodus ar kitam vabzdžiui įkandus iškart patrinkite įkandimo vietą vidine banano žieves puse. Kaip mat bus geriau, patinimas ir niežulys sumažės.

Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
linas
2013-05-19 19:01:31
patys rasot kad bananai tai fruktoze, gliukoze ir t.t. tai cukrus, tai cukrus juk blogai, kasdien jei vartisi per daug cukraus susirgsi kuom nors.. :)
Jurijus
2013-05-19 11:15:36
Bananai šaunu, tik bėda, ta, kad jų maistinė vertė lyginant su 1985 metais ir dabar, yra sumažėjusi beveik 20 kartų. Tad vietoj dviejų bananų, reikėtų 40...
asta
2013-05-18 11:41:16
vienas mažytis juokingas dalykėlis: sakot, bananų žievė numalšins niežulį po uodo įkandimo? žievė gal ir numalšins, bet šiaip žmonės, kurie neseniai buvo valgę bananų, yra labiau puolami uodų :D