• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Nešiojami muzikos grotuvai – pavojingi sveikatai  1 

2008-10-14 00:00:00

Nešiojami muzikos grotuvai – pavojingi sveikatai
"News Bridgepix" nuotr.

Ilgai ir garsiai klausantis nešiojamųjų muzikos grotuvų (MP3) galima patirti ilgalaikių klausos sutrikimų, teigiama pirmadienį paskelbtame Europos Sąjungos (ES) mokslinio komiteto pranešime.

Pasak ES mokslininkų, apie 5-10 proc. nešiojamųjų muzikos grotuvų klausytojų rizikuoja negrįžtamai prarasti klausą, jei grotuvo garsiai klausosi ilgiau kaip vieną valandą per dieną kiekvieną savaitę mažiausiai penkerius metus.

„Man neramu, kad tiek daug jaunuolių, visų pirma tų, kurie dažnai labai garsiai klausosi nešiojamųjų muzikos grotuvų ir mobiliųjų telefonų, gali nesąmoningai visam gyvenimui pakenkti klausai. Iš mokslininkų išvadų matyti, kad pavojaus tikrai esama, todėl turime reaguoti greitai. Svarbiausia, kad apie tai sužinotų vartotojai ir ši informacija būtų paskelbta viešai“, – sako už vartotojų reikalus atsakinga Europos Komisijos narė Meglena Kuneva.

Anot M. Kunevos, atsižvelgdama į tai, Europos Komisija (EK) drauge su valstybėmis narėmis ir susijusiomis šalimis nutarė išnagrinėti galimas geresnės vaikų ir paauglių apsaugos nuo nešiojamųjų muzikos grotuvų ir kitų panašių prietaisų daromos žalos priemones. EK 2009 m. pradžioje Briuselyje ketina surengti konferenciją, kur drauge su valstybėmis narėmis, pramonės atstovais, vartotojais ir kitomis susijusiomis šalimis aptars atsargumo priemones, kurių galėtų imtis vartotojai. Taip pat bus nagrinėjami techniniai sprendimai, kaip sumažinti žalą klausai, ir svarstoma, kaip sugriežtinti ar persvarstyti galiojančius saugumo standartus, skirtus vartotojams apsaugoti.

Savo ruožtu vartotojams rekomenduojama irgi imtis apsisaugojimo priemonių. Anot specialistų, derėtų patikrinti, ar jų grotuve galima nustatyti mažesnį didžiausią garsą, ar jie gali sumažinti garsą patys, taip pat rekomenduojama per ilgai nesiklausyti muzikos.

Statistikos duomenimis, pastaraisiais metais parduodamų nešiojamųjų muzikos grotuvų skaičius labai išaugo. Manoma, kad nešiojamųjų muzikos grotuvų ES kasdien klausosi vidutiniškai nuo 50 iki 100 milijonų žmonių. Apskaičiuota, kad per paskutinius ketverius metus buvo parduota nuo 184 iki 246 mln. įvairių nešiojamųjų garso prietaisų, o MP3 grotuvų – nuo 124 iki 165 milijonų. Visoje ES milijonai žmonių kasdien klausosi nešiojamųjų muzikos grotuvų, o jei jie tai daro netinkamai, rizikuoja patys pakenkti klausai.
 
 
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
gedis
2008-10-14 17:37:46
visi klausesi klausosi ir klausysis