• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Nugaros skausmas ir jo gydymas  1 

Autorius: Gerda Zemenskaitė
2011-08-13 08:34:00

Nugaros skausmas ir jo gydymas
Inesa Čekolis-Ščiočina nuotr.

Šiais laikais su kiekviena diena daugėja žmonių, besiskundžiančių stipriais nugaros skausmais. Ką daryti, kai vos pasilenkus ima mausti nugarą ir kokios to priežastys? Apie nugaros skausmus sveikatingumo projekto „Sveika, liekna, laiminga“ dalyvėms Violetai Žymantaitei, Ramintai Klyčienei ir Renatai Mažeikaitei pasakoja fizinės medicinos ir reabilitacijos centro vadovė, gydytoja reabilitologė Gintarė Vaitkienė.


Gydytoja Gintarė Vaitkienė teigia, jog apie nugaros skausmus, nemalonius maudimo pojūčius galima kalbėti valandų valandas, pasakoti apie gydymo metodus galima be perstojo, tačiau kodėl XXI amžiuje mes puikiai žinome, jog apendicitas yra operuojamas, o nugaros skausmo pašalinimui nėra vieno tikslas būdo? Taip yra dėl to, jog iki šios dienos mokslininkai  iš viso pasaulio dar neatrado to vienintelio metodo, kuris visam laikui numalšintų nugaros skausmus 100%. Visame pasaulyje tėra vienintelis būdas, gelbstintis žmones nuo nugaros skausmų – tai nugaros mokykla, susidedanti iš kelių elementų, kurie turi įsitvirtinti kiekvieno žmogaus pasąmonėje ir kuriuos mes Jums aprašysime, tačiau pradėkime trumpą paskaitėlę nuo to, iš ko susideda mūsų nugara.


Nugaros anatomija


Mūsų stuburas susideda iš atskirų segmentų – slankstelių, kurie prasideda kakle ir tęsiasi krūtininėje dalyje. Žmogaus stubure yra tam tikrų linkių, stuburas nėra tiesus it pagaliukas ar lazda – taip yra todėl, kad veikia amortizacinė sistema, o problemų su nugara turi tie, kurių stuburas yra per tiesus – jų amortizacinė sistema nėra gera. Antroji amortizacinė sistema – tai tarpslanksteliniai diskai, kurių 80% sudaro vanduo, kuris bėgant laikui organizme džiūsta.


Kalbant apie amortizacinę sistemą, gydytoja Gintarė Vaitkienė pastebi, jog dvidešimties metų sulaukusi mergina jau turėtų pradėti vengti aerobikos užsiėmimų, o nusprendusi bėgioti – tai turėtų daryti ne ant asfalto (o ant žvyro arba žolės) ir tik su gera avalyne, kurioje yra puikūs amortizatoriai. Didžiausią apkrovą nugara gauna šuoliukų metu. Beje, didžiausius nugaros skausmus ir traumas patiria krepšininkai.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
li
2011-08-13 16:12:34
raumenų statybinė medžiaga – riebalai
kartais ne baltymai?