• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Nutukimo įtaka organizmui

Autorius: Gerda Zemenskaitė
2011-09-11 11:48:00

Nutukimo įtaka organizmui
Inesa Čekolis-Ščiočina nuotr.

Fizinės medicinos ir reabilitacijos centre „Gemma“ kiekvieną dieną lankosi ne tik sveikatingumo projekto „Sveika, liekna, laiminga“ dalyvės Renata Mažeikaitė, Raminta Kličienė ir sparčiai lieknėjanti Violeta Mažeikaitė, bet ir visi norintys sportuoti, gydytis po traumų ir tie, kurie nori savo gyvenimą paversti sveiku su dietologų ir profesionalių medikų pagalba.


Paskutiniąją rugpjūčio savaitę fizinės medicinos ir reabilitacijos centre „Gemma“ įvyko gydytojos reabilitologės ir centro vadovės Gintarės Vaitkienės paskaita apie nutukimą ir jo įtaką organizmui. Į šią valandos trukmės paskaitą po darbo dienos susirinko apie dvidešimt skirtingo amžiaus moterų.


Gydytoja reabilitologė Gintarė Vaitkienė apie nutukimą ir jo poveikį organizmui jau kelis metus konsultuoja į fizinės medicinos ir reabilitacijos centrą užsukančias moteris.

 

Graži moteris. Kokia ji?


Kiekvienas žmogus turi savo suvokimą apie grožį. Vienam graži moteris – aukšta, liekna, ilgakojė, o kitiems moters idealas – apvalios kūno formos. Vertėtų nepamiršti, jog reikia skirti liekną moterį nuo moters, sergančios anoreksija. Pastaroji niekada nebuvo ir tikrai nebus grožio etalonas bei sveikatos pavyzdys. Tačiau jei prakalbome apie sveikatą, tai kokia moteris yra sveika? Ar tikrai gražuolė yra ta, kurios kūno išmatavimai siekia 90-60-90? Ne. Graži moteris, tai, visų pirma, sveika ir fiziškai stipri moteris, reguliariai sportuojanti, besirūpinanti savimi ir mylinti save.


Truputis istorijos


Gydytoja reabilitologė ir fizinės medicinos ir reabilitacijos centro „Gemma“ vadovė Gintarė Vaitkienė paskaitos metu pasidalijo ir istorinėmis žiniomis. Ji teigia, jog jokiuose rašytiniuose šaltiniuose nėra kalbama apie žmones, kurie būtų nutukę. Ir taip yra todėl, kad senovėje žmonės išeikvodavo labai daug energijos, kol susirasdavo maisto (prisirinkdavo uogų ar sumedžiodavo mėsos), aplink juos nebuvo šitiek chemikalų, kiek yra dabar aplink mus, be to, senovėje žmonės gaudavo labai daug natūralių aminorūgščių ir mikroelementų, kuriuos šiais laikais pakeitė maisto papildai ir vitaminai, apie kurių tikslią sudėtį retai kada žinome. Žvelgiant į praeitį pastebėta, jog kadaise varomoji žmogaus jėga buvo alkis – norėdamas pavalgyti, žmogus turėjo maisto ieškoti, kitaip tariant – atlikti fizinį darbą, štai dabar alkis nebėra varomoji jėga, žmonės nebeskuba dirbti fizinių darbų ir vis dažniau laiką leidžia minkštoje sofutėje prie televizoriaus arba prie kompiuterio.

2 psl.
Puslapis 1 iš 4Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus