• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Parodoje „Sveikatos dienos“ – dėmesys cukrinio diabeto prevencijai
Autorius: Eli.lt
2012-04-18 19:05:00

Balandžio mėn. 20 – 22 dienomis Kaune, prekybos centre „Mega“ vyksiančios parodos „Sveikatos dienos“ metu Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos stende bus galima nemokamai pasitikrinti sveikatą – pasimatuoti kraujospūdį, gliukozės (cukraus) kiekį kraujyje, kūno masės indeksą, riebalų ir raumenų santykį. Taip pat medikai norintiems nustatys rekomenduojamą dienos kalorijų poreikį . Tokią galimybę suteiks Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos rėmėjai – sveikatos priežiūros įmonė „Vivamedica“, medicininių tyrimų laboratorijos „Antėja“ ir „Endemik diagnostika“, medicinos įrangos tiekėja „Limeta“ , farmacijos įmonės „Bayer“ diabeto padalinys , Lietuvos diabeto asociacija ir Aušros medicinos centras.


Cukriniu diabetu sergančių žmonių skaičiaus didėjimas kelia nerimą viso pasaulio medikams. Šiuo metu pasaulyje cukriniu diabetu serga apie 246 mln. gyventojų ir daugiau nei 50 proc. sergančių žmonių ši liga yra nediagnozuota. Prognozuojama, kad 2025 m. pasaulyje diabetu sirgs per 380 mln. žmonių.


Pasak Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos prezidentės, gydytojos Dangiros Meškelevičiūtės-Babenskienės, matant liūdną statistiką būtina kuo skubiau imtis prevencinių priemonių. Tik tokiu būdu galima užkirsti kelią grėsmingoms cukrinio diabeto pasekmėms - akių, kojų, inkstų komplikacijoms, dažnesnėms širdies ir kraujagyslių ligoms.

"Žmogus gali nugyventi ilgą gyvenimo tarpsnį net neįtardamas, kad serga endokrinine liga tol, kol nepasireiškia juntami simptomai. Deja, tokiais atvejais gydymas tampa sudėtingas ir brangus, todėl reikia kreiptis į medikus ir profilaktiškai atlikti tyrimus. Gražia tradicija tapusios sveikatos dienos Kaune - puiki proga tai padaryti", - sako gydytoja D. Meškelevičiūtė-Babenskienė.


Gydytojos teigimu, jau nuo dvidešimt penkerių metų amžiaus yra rekomenduojama sekti cholesterolio ir gliukozės (cukraus) kiekį kraujyje, pasimatuoti kraujospūdį ir širdies ritmą, profilaktiška i atlikti svarbiausius kraujo tyrimus. Kaip atliekami laboratoriniai tyrimai bus galima pamatyti tiesioginėje interneto transliacijoje iš laboratorijos, o visi norintys galės pasikonsultuoti su laboratorinės diagnostikos gydytojais.


Paroda „Sveikatos dienos“ – nuo 2010 metų organizuojama sveikatingumo ir medicinos paroda , skirta visuomenei. Pernai parodoje apsilankė beveik 20 tūkst. lankytojų, dalyvavo 67 įmonės. „Sveikatos dienose“ gausu natūralių maisto papildų, arbatų, vaistažolių, gydančiosios kosmetikos, odontologijos, gydymo įstaigų, sveikatingumo kelionių, SPA paslaugų, sporto įrangos, informacijos apie kineziterapiją bei sveiką gyvenseną.Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus