• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Pilvo šokis: ne tik gražu, bet ir sveika

Autorius: Gerda Zemenskaitė
2013-08-30 10:44:00

Pilvo šokis: ne tik gražu, bet ir sveika

Mielosios skaitytojos, liko vos viena savaitėlė iki sveikatingumo projekto „Sveika, liekna, laiminga“ pabaigos. Vos savaitėlė ir projekto dalyvės Renata Mažeikaitė, Raminta Kličienė ir Violeta Žymantaitė vėl gyvens savo gyvenimus, kuriuose nebebus treniruočių fizinės medicinos ir reabilitacijos centre „Gemma“, nebebus ir susitikimų su kvalifikuotais medikais.

 

Besibaigiant projektui, merginos stengiasi centre nuveikti kuo daugiau. Prieš kelias dienas merginos pirmą kartą sudalyvavo šokio terapijos (gydomojo pilvo šokio) treniruotėje. Užsiėmimą vedė šokio terapijos mokytoja Nijolė Stančikienė.


Skambant arabiškai muzikai treniruočių salėje pusantros valandos vyksta šokio terapijos pamoka. Ji prasideda įvadine dalimi – atpalaiduojamaisiais ir tempimo pratimais. Nijolė Stančikienė sako, jog visose šalyse, kuriose propaguojamas pilvo šokis, treniruotės prasideda apšilimu, kurio metu apšyla visi raumenys, sąnariai ir sustingę kaulai. Labai svarbu treniruotės pradžioje gerai apšilti, kad treniruotės eigoje nebūtų sunku ir nebraškėtų sąnariai.


Po apšilimo mokytoja duoda visoms merginoms kilimėlius ir ant jų daromi dar keli pratimai, kurių metu koncentruojamas dėmesys į dubens kaulus ir pilvą. Pilvo šokis – tai puikus moters saviraiškos būdas, kurio metu moteris gali save vadinti deive, karaliene, Kleopatra. Juk ne veltui vienas pratimas ant kilimėlio yra vadinamas Kleopatros vardu. Taip pat ant kilimėlio atliekami ir keli jogos pratimai, kurie padeda atsipalaiduoti.

 

Pilvo šokio ištakos


Mokytoja Nijolė pasakoja, jog senais laikais buvo labai svarbu moterims turėti daug palikuonių. Kad vaikelio išnešiojimas ir gimdymas būtų sėkmingas, labai svarbu, kad klubai ir dubens kaulai būtų lankstūs. Pilvo šokiai ypač populiarūs buvo matriarchato laikais, tačiau vėliau, kai įsivyravo patriarchatas, moters vaidmuo nebebuvo toks svarbus, o krikščionybės laikais į pilvo šokius buvo imta žiūrėti net priešiškai. Arabų šalyse pilvo šokiai populiarūs iki šiol. Ten pilvo šokiai – tikri šou, kurie prikausto dėmesį, o Vokietijoje – pilvo šokiai yra labai artimi aerobikai, šokami skambant trankiai muzikai, naudojama daug energijos ir tuo pačiu nutinka taip, kad  stengiantis atlikti tam tikrus pratimus, pamirštama tvirtai laikyti pilvo raumenis, koncentruoti dėmesį į pačią svarbiausią moters vietą.
Tinkamiausias amžius pilvo šokiams

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus