• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Popietės su knyga teikia vilties ir gydo

Autorius: Eli.lt
2012-01-04 17:38:00

Popietės su knyga teikia vilties ir gydo
VšĮ "Tulpės" sanatorijos Direktorė Liucija Patinskienė
Biblioterapija kaip gydymo metodas taikoma daugelyje Europos šalių psichologų ir reabilitacijos specialistų. Kartais perskaityta viena eilutė suteikia naujų jėgų ir vilties, o kartais tenka perskaityti ne vieną knygą, kad galėtum suprasti, ko reikia, kad būtum laimingas.

2008 m. Birštono viešosios bibliotekos direktorės Alinos Jakūnienės ir šių eilučių autorės iniciatyva biblioterapijos metodas pradėtas taikyti Birštono "Tulpės“ sanatorijoje. Tai pirmas Lietuvoje darnus bendradarbiavimo pavyzdys siekiant pagerinti "Tulpėje“ besigydančių pacientų po sunkių ligų ir traumų reabilitacijos proceso efektyvumą.

Skaitoma ir diskutuojama

Kiekvieną antradienį 15.30 val. jaukiose VšĮ sanatorijos "Tulpė” patalpose pacientai renkasi į biblioterapiją. Terapiją veda "Tulpės“ sanatorijos psichologė Brigita Gelumbauskienė ir Birštono viešosios bibliotekos Suaugusiųjų skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Stefa Puskunigienė. Biblioterapijos užsiėmimai vyksta 2–12 asmenų grupei. Grupę sudaro "Tulpės“ sanatorijos pacientai po įvairių operacijų ar tiesiog stiprinantys savo sveikatą asmenys.

Užsiėmimo pradžioje susipažįstama su biblioterapija, jos tikslais ir principais, taisyklėmis darbo grupėje ir pan. Skaitomi, cituojami įvairūs tekstai iš bibliotekininko ir psichologo pasiūlytų ir parinktų knygų sąrašo. Siekiant grupės dalyvį priartinti prie herojaus, skaitomi trumpi pasakojimai apie įvairių herojų nutikimus. Perskaičius knygos ištrauką pacientai dalijasi mintimis, kokių jausmų sukėlė girdėti žodžiai. Kai sunku prabilti pacientams, dažnai pačios vedėjos kalba apie savo patirtį ir išgyvenimus, susijusius su analizuojama tema. Tokiu būdu skatinama kalbėti. Svarbu gerbti kiekvieno žmogaus pasisakymą, nuoširdžiai klausytis. Diskusija vyksta tarp pacientų ir dažnai pratęsiama kambariuose, taip susibičiuliaujama artimiau. Besigydantys žmonės į užsiėmimus kartais atsineša ir savo kūrybos eilių. Kai po operacijų, pasikeitusios išvaizdos pasitikėjimas savimi sumažėja, kūryba padeda pakilti, sustiprėti, kelia savigarbą. Per užsiėmimus vyksta pokalbiai grupėje: "Kaip jaučiuosi išgirdęs skaitomą ištrauką?“, "Ką apie tai galvoju?“, "Kas man svarbu?“, "Kaip pasielgčiau, jei atsidurčiau tokioje situacijoje?“ ir pan. Diskusija padeda atskleisti įvairius patirtus išgyvenimus, nuomones, patirtį, susivokti savyje, pamatyti pasaulį kito žmogaus akimis, kaip kiti sprendžia aktualias problemas. Užsiėmimai suartina žmones, skatina kalbėti apie kiekvienam svarbius dalykus, veikia pozityviai.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus