• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Priklausomybių gydymas lazeriu

Autorius: Eli.lt, 2571
2012-09-25 09:47:00

Priklausomybių gydymas lazeriu
Priklausomybių gydymas lazeriu
Įvairios priklausomybės – rūkymas, nuolatiniai užkandžiavimai, alkoholizmas – kasdieniame gyvenime sukelia nemažai sunkumų, trukdo ne tik darbinei veiklai, bet ir asmeniniam gyvenimui. Tikriausiai kiekvienas, priklausomas nuo rūkymo, pasvajoja, kad norėtų atsikratyti šio žalingo įpročio, tačiau bandymai mesti rūkyti dažnai baigiasi nesėkmingai, o įvairūs gydymo metodai užtrunka ilgus metus. Norintiems greito ir veiksmingo būdo atsikratyti priklausomybės, siūlomas gydymas lazeriu.

Priklausomybių gydymas lazeriu, dar kitaip yra vadinamas šiuolaikine akupunktūra, tačiau procedūros metu kūnas nėra badomas adatomis. Taškai ausyse, tiesiogiai susiję su smegenimis, stimuliuojami lazerio spinduliu. Lazeriu veikiami biologiškai aktyvūs taškai paskatina tam tikrų medžiagų išsiskyrimą organizme. Neskausminga, tačiau efektyvi procedūra padeda priklausomybių kamuojamam žmogui atsikratyti žalingų įpročių ir grįžti į normalų gyvenimą.

Grožio terapijos ir chirurgijos klinikos „Sugihara“ priklausomybės ligų specialistė psichologė Neringa Bagdonaitė pasakoja, kad lazeriu galima gydyti ne tik rūkymą ar antsvorį, bet ir lengvos formos alkoholizmą bei narkomaniją. Šis gydymo metodas Lietuvoje sėkmingai taikomas jau keletą metų. N. Bagdonaitės teigimu, dauguma besikreipiančių pagalbos – norintys mesti rūkyti. Pasak psichologės, vienas didžiausių gydymo lazeriu pranašumų yra tas, kad taikant šį metodą pacientai nejaučia abstinencijos simptomų – nervingumo, irzlumo ar ūmaus poreikio užsirūkyti.

„Praktika rodo, kad gydymas lazeriu yra išties sėkmingas. Net 77 proc. vyrų lazeriu veiksmingai atsikratė priklausomybės rūkymui. Moterų procentas šiek kiek mažesnis – 52 proc. Įrodyta, kad moterys dėl fiziologinių pokyčių yra stipriau valdomos priklausomybių ir joms sudėtingiau mesti rūkyti. Be to, neretai moterys dėl nuotaikų svyravimo, psichologinės būsenos rūko daugiau nei vyrai. Pasitaiko ir tokių atvejų, kai moterys rūkydamos tiesiog bando sureguliuoti svorį. Būtent todėl joms sunkiau išlipti iš priklausomybių duobės“, – tikino N. Bagdonaitė.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus