• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Projektas „Sveika, liekna, laiminga“ startavo  3 

Autorius: Gerda Zemenskaitė
2011-07-21 15:43:00

Projektas „Sveika, liekna, laiminga“ startavo
R. Kondratjevo nuotr.
Žurnalas „Moters savaitė“, internetinis portalas moterims www.eli.lt bei fizinės medicinos ir reabilitacijos centras „Gemma“ suorganizavo akciją, kurios metu žurnalo bei portalo skaitytojos galėjo pildyti anketą bei išmėginti savo laimę sudalyvauti projekte: „Sveika, liekna, laiminga“.

Projekte dalyvauti panoro daugiau nei 3000 moterų iš visos Lietuvos. Daugelis jų skundėsi varginančiais nugaros skausmais, antsvoriu bei mitybos sutrikimais. Iš daugiau nei 3000 dalyvių į antrąją atranką pateko 60 projekte norinčių dalyvauti merginų, o iš jų buvo atrinktos trys sostinėje gyvenančios moterys. Liepos 19-ąją dieną fizinės medicinos ir reabilitacijos centre „Gemma“ įvyko pirmasis susitikimas su projekte dalyvausiančiomis moterimis. Su dalyvėmis viso projekto metu dirbs kineziterapeutai, reabilotologai, dietologai, o prireikus ir psichologas.

Projekto idėja

Projektas organizuojamas ir skirtas moterims, kurios kiekvieną dieną skuba į darbą, rūpinasi šeima, namų ruoša ir visiškai pamiršta apie save. Todėl šis projektas dalyvėms yra puikus atspirties taškas, padėsiantis pasirūpinti sveiku gyvenimo būdu, fiziniais pratimais, o fizinės medicinos ir reabilitacijos centre „Gemma“ dirbantys medikai užtikrins tik aukščiausios kokybės treniruotes bei tyrimus. Sveikas gyvenimo būdas – tai ne tik subalansuota mityba, bet ir fizinio krūvio, sporto pratimų bei masažų ciklas, padėsiantis projekto dalyvėms kovoti su varginančiais nugaros skausmais bei antsvoriu.

Susipažinkime – trys laimingosios

Tris mėnesius viešame projekte dalyvaus Violeta Žymantaitė, Raminta Kličienė ir Renata Mažeikaitė.

30-metė informacinių technologijų specialistė Violeta Žymantaitė projekto anketą užpildė tikėdamasi sulieknėti bei padailinti kūno linijas. Šiuo metu Violeta skundžiasi ją kamuojančiu antsvoriu ir nugaros skausmais bei tikisi, jog fizinės medicinos ir reabilitacijos centre „Gemma“ dirbantys medikai padės džiaugtis dailiomis kūno linijomis, subalansuos mitybą bei paskirs tokius pratimus, kuriuos atlikdama mergina sulauks geriausių rezultatų. Violeta teigia, jog šis projektas jai leis mesti svorį sąžiningai, mat namie ji to padaryti negali - vis susigundo nesveikais maisto produktais. Dalyvė pasakoja, jog dirba sėdimą darbą, o ir laisvalaikį leidžia pasyviai. Nors Violeta teigia, kad mėgsta pasivažinėti ir dviračiu, tačiau išduoda paslaptį, kad dažniausiai norą pasivažinėti nugali tingulys.

Antroji projekto „Sveika, liekna laiminga“ dalyvė 31-erių metų mamytė Raminta Kličienė. Raminta pasakoja, kad ji daugiau nei dvejus metus yra motinystės atostogose ir augina 1.8 metukų mažylį. Prieš gimdymą Raminta didžiavosi dailiu pilvuku, tačiau po gimdymo ant pilvuko atsirado riebalinis sluoksnis. Įdomus sutapimas, jog kaip tik po trijų mėnesių (kaip tik tiek truks šis projektas), Raminta jau pradės dirbti, todėl dalyvavimas čia ją psichologiškai paruoš išėjimui iš namų, kuriuose ji tūno kiekvieną dieną. Raminta sako, kad jau atprato skirti laiko sau, nes visą laiką iš jos atima namų ruoša, aplinkos tvarkymas bei vaikelio priežiūra. Projekto dalyvė Raminta augindama vaikelį pajuto, jog jai ima mausti nugarą, kaklą, tirpsta rankos. Būtent nugaros skausmus Raminta ėmė justi vos pradėjusi lauktis vaikelio, o nuovargį junta kasdien, vos atsikėlusi iš lovos. Nuolatinė įtampa ir stresas paskatino Ramintą sudalyvauti sveikatingumo projekte, kurio metu visas dėmesys bus skiriamas dalyvės sveikatai ir priežiūrai. Na o kokie pratimai bus skirti individualiai Ramintai, sužinosime projekto eigoje po tyrimų, kuriuos fizinės medicinos ir reabilitacijos centre „Gemma“ atliks profesionalūs medikai.

Trečioji projekto dalyvė – Vilniuje gyvenanti 37-erių metų Renata Mažeikaitė. Lieknutė mergina skundžiasi ją itin varginančiais nugaros skausmais. Renata teigia išbandžiusi ne vieną treniruočių ciklą įvairiuose sporto klubuose, tačiau esant galimybei norėtų gauti tikslius nurodymus kaip turėtų sportuoti ir judėti, kad nugaros skausmas sumažėtų arba visai praeitų. Renata skundžiasi iškrypusiu stuburu, nuolatiniu galvos skausmu, kojų mėšlungiu bei greitu pervargimu. Renata Mažeikaitė tikisi, jog projekto metu jai pavyks subalansuoti mitybą ir pradėti valgyti tai, kas bus sveika jos organizmui, neapkraus jo, o suteiks daugiau jėgų, kurių merginai ypač trūksta.

Kaip vyks projektas

Projektas „Sveika, liekna laiminga“ vyks tris mėnesius fizinės medicinos ir reabilitacijos centre „Gemma“. Pirmojo susitikimo metu projekto dalyvėms buvo atliktas pirmasis tyrimas, kurio metu kiekvienai merginai buvo atliekama kūno masės analizė: išmatuotas svoris, nurodytas kūno masės indeksas (KMI), tyrimo metu buvo nustatyta kiek kilogramų reikėtų priaugti arba kiek atsikratyti ir kurios kūno vietos yra problematiškiausios. Jau po kelių dienų įvyks pirmasis individualus dalyvių susitikimas su dietologu, kuris paaiškins kas yra subalansuota mityba, kaip reikia taisyklingai maitintis, kokių su maistu susijusių įpročių reikėtų vengti ir ką derėtų įtraukti į savo racioną. Prieš susitikimą su dietologu, trijų projekte dalyvaujančių merginų laukia ir dar dviejų rūšių tyrimai. Pirmasis – raumenų, antrasis – kardio tyrimas. Jo metu bus nustatyta, kiek individualiai kiekviena mergina gali sportuoti, kad sportas suteiktų maksimalią naudą. Plačiau apie tyrimus, kurie bus atlikti projekte dalyvaujančioms merginoms – kitą savaitę.

Fizinės medicinos ir reabilitacijos „Gemma“ vadovė Gintarė Vaitkienė teigė, jog projekte dalyvausiančios merginos kiekvieną kartą gaus namų darbų, kuriuos turės kruopščiai atlikti – tai pratimai, kuriuos galima atlikti namie bei mitybos įpročių keitimai, kuriuos tobulinti reikia kiekvieną dieną, nepriklausomai nuo to – apsilankys dalyvės tą dieną fizinės medicinos ir reabilitacijos centre „Gemma“, ar ne. Kaip teigia centro vadovė, pirmoji projekto savaitė bus skirta diagnostikai bei projekto dalyvių testavimui – kokiu fiziniu krūviu jos galės dirbti ir pagal kokią programą, o nuo antrosios projekto savaitės merginoms jau bus taikoma kineziterapija, dalyvėms centre reikės lankytis tris kartus per savaitę.

Sveikatingumo projekte dalyvaujančios merginos kiekvieną dieną stengsis gyventi kitaip – kuo daugiau judėti, sportuoti, sveikai maitintis, tačiau centro vadovė Gintarė Vaitkienė patikino, jog projekto eigos metu dalyvėms tikrai nebus uždrausta suvalgyti ir vieną kitą gardėsį. Svarbiausia – turėti saiką ir nepersivalgyti.

„Moters savaitė“ džiaugiasi galėdama prisidėti prie šios akcijos bei su nuoširdžiu džiugesiu palaikys projekto dalyves bei informuos savo skaitytojus apie vyksiančius pasikeitimus, kurie, pažadame, stebins.

Projekto draugas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Indre to Vilma
2011-07-26 12:18:29
Vilma,
tai, kad zmogus gyvena pvz. Kaune, nereiskia, kad jis negali dirbti Vilniuje, ar ne? Projekto organizavimo ir viesinimo per visa sali tikslas - kad kuo daugiau zmoniu suzinotu apie projekta ir, isivertine, ar gales dalyvauti projekte, pildytu anketas.
Pasipiktinti cia nematau kuo. Organizatoriai juk buvo ivardije, kur yra sveikatos centras. O jei ir nebuvo ivardije - juk siais laikais yra internetas :))
Vilma
2011-07-22 09:34:11
Sveikinu laimėtojas.
O organizatoriams galima pažerti priekaištus. Kažkodėl projektas organizuojamas Lietuvos mąstu, bet atrenkamos tik vilnietės. Taip nes kas važinės į Vilnių na, kad ir iš kokių Pagėgių, o treneriai į tokį užkampį taip pat nevažiuos. Tad ar verta apie tokius projektus skalambyti ant visos Lietuvos, jeigu jie tik Vilniaus gyventojoms pritaikyti.
Vaiva
2011-07-21 16:51:22
Sveikinu laimetojas!! Sekmes!