• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Šiaurietiško ėjimo paslaptys  1 

Autorius: Gerda Zemenskaitė
2011-10-17 13:05:00

Šiaurietiško ėjimo paslaptys
Karolio Kavolėlio nuotr.

Pastaruoju metu Lietuvoje sparčiai populiarėja šiaurietiškas ėjimas (nordic walking). Tai vaikščiojimas parku, miškeliu, gatve, pajūriu, naudojantis specialiomis, šiaurietiškam ėjimui sukurtomis, lazdomis. Tačiau kodėl apie šią sporto rūšį mes žinome tiek nedaug?

 

Jau daugiau nei dešimt metų pavieniai žmonės Lietuvoje renkasi šį sportą, tačiau oficialus šios sporto šakos tinklapis buvo sukurtas tik 2009 metais. Šiomis dienomis šiaurietiškas ėjimas vis dažniau populiarėja ne tik tarp senjorų, bet ir tarp jaunų žmonių ir šeimų, kurios mielu noru ateina į treniruotes. Šiaurietiškam ėjimui nėra blogo oro – yra tik netinkama apranga ir blogas nusiteikimas.
Sveikatingumo projekto „Sveika, liekna, laiminga“ dalyvės, besigydančios nugaros skausmus ir svorio sutrikimus, Renata Mažeikaitė, Violeta Žymantaitė ir Raminta Kličienė vieną rudens vakarą su šiaurietiško vaikščiojimo trenere Silvija Žemaitaitiene išbandė šią sporto rūšį.


Prieš treniruotę, paėmusios lazdas į rankas, merginos buvo puikiai nusiteikusios, kikeno, juokėsi ir jautėsi it slidininkės be slidžių (šiaurietiško vaikščiojimo lazdos primena slidininkų lazdas), tačiau tik išėjus į lauką nuotaika pakito: „Keistas jausmas“ – choru sako merginos, pirmą kartą į lauką išėjusios su šiaurietiško ėjimo lazdomis.  Tačiau apie viską nuo pradžių. Šiaurietiško ėjimo trenerė Silvija Žemaitaitienė prieš treniruotę merginoms papasakojo teorinių dalykų, kurie yra ypač svarbūs visiems, norintiems išmokti šiaurietiško ėjimo.


Kaip išsirinkti šiaurietiško ėjimo lazdas?


Pačios primityviausios lazdos – įprastosios slidinėjimo. Šiaurietiško ėjimo lazdos – tai tokios lazdos, prie kurių yra pritvirtinta ir pirštinė riešui su vieta nykščiui, kad lazda nekristų iš rankos ir jų nepamestumėte belipdamos į kalną ar nuo jo. Šiaurietiško ėjimo lazdų rankenos yra masyvesnės, o lazdos atitinkamai pažymėtos, kad žmogus žinotų, kuriai rankai kuri lazda yra skirta. Renkantis lazdas svarbu atkreipti dėmesį į rankeną, būtų puiku, jei ji reguliuotųsi, tokiu atveju tiktų ir tiems, kurių rankos stambesnės ir tiems, kurių plonesnės. Lazdos turi specialius guminius antgalius, kurie ypač praverčia vaikščiojant asfaltu ar parko keliukais. Trenerė Silvija sako, jog intensyviai naudojant lazdas, antgaliai susidėvi jau po mėnesio. Galima vaikščioti ir su lazdomis be antgalių, tačiau lazdų galai – itin aštrūs. Jų privalumas – geresnis kibimas slidžiame kelyje, tačiau yra ir savų trūkumų – neturint didelės vaikščiojimo praktikos, galima labai lengvai susiplėšyti sportines kelnes.

2 psl.
Puslapis 1 iš 4Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
po
2011-10-21 16:51:38
jo jo.... ce lietuvoj tave visajp isvadins kad su lazdomis ejni...durneliu dar palaikys...tjj zodziu ejk tik nakti kaj niekas taves nematys tada.... :DDDD
o sejp esu isbandziusi si ejima voketijoje...ir galiu pasakyti tikraj kad savijauta SUPERRR.....:DDDDd