• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

„Sveika, liekna, laiminga“: prieš pokyčius – atidūs tyrimai  2 

Autorius: Gerda Zemenskaitė
2011-07-28 15:45:00

„Sveika, liekna, laiminga“: prieš pokyčius – atidūs tyrimai
Prieš pusantros savaitės prasidėjęs sveikatingumo projektas „Sveika, liekna, laiminga“, kurį organizuoja žurnalas „Moters savaitė“ bei fizinės medicinos ir reabilitacijos centras „Gemma“, juda į priekį. Vos po pirmojo susitikimo su dalyvėmis, kurį aprašėme praėjusiame žurnalo „Moters savaitė“ numeryje, moterims buvo paskirtas tyrimų laikas.

Per pirmąjį susitikimą dalyvės buvo pasvertos, sužinojo savo ūgius ir kūno masės indeksus. Specialistai sudarė moterų fizinių duomenų lenteles ir paaiškino, kiek pagal ūgio, svorio ir amžiaus santykį joms reikia priaugti kilogramų arba keliais sulieknėti.

Antrasis atliktas tyrimas – naujiena Lietuvoje, atliekama aparatu „Back check“. Tyrimu nustatoma maksimali žmogaus raumenų jėga. Kiekviena dalyvė apsilankė fizinės medicinos ir reabilitacijos centro „Gemma“ sporto medicinos gydytojo Dainiaus Burakevičiaus kabinete ir turėjo vykdydamos visus gydytojo nurodymus atlikti kelis pratimus. Jie skirti kiekvienai raumenų grupei ir yra atliekami po tris kartus: tris kartus tikrinama maksimali kaklo, dešiniojo ir kairiojo šonų, dubens kaulų, nugaros ir kojų jėga.

Tyrimo rezultatai parodė, kad dalyvių kūnuose yra silpnokų vietų – atspausdintame lape su rezultatais matyti žmogaus griaučiai, sužymėti geltonomis, žaliomis ir raudonomis spalvomis. Raudona spalva – silpniausia vieta kūne, žalia – stipriausia.

Kiekvienas žmogus nori turėti tvirtą kūną, trokšta, kad kojos būtų stiprios, raumenys tvirti, o nukarusio pilvuko nesimatytų – vietoj jo būtų išsvajotasis pilvo presas. Kad taip būtų, reikia siekti pusiausvyros. „Back check“ tyrimas kaip tik ir parodo kūno disbalansą bei maksimalią raumenų jėgą.

Kaip atliekamas tyrimas?

Gydytojas Dainius Burakevičius kiekvienai dalyvei liepė atsistoti į tam tikrą, ne itin patogią poziciją, kad būtų galima užfiksuoti maksimalią raumenų jėgą. Tyrimas nesudėtingas: kiekviena dalyvė, naudodama maksimalią kūno jėgą, turi paspausti vieną ar kitą pagalvėlę, pagal tai, kuri raumenų grupė tuo metu tikrinama. Kaskart pratimą reikia atlikti tol, kol baigsis kompiuterio siunčiamas signalas (po 10 sekundžių). Ir taip kiekvienai raumenų grupei po tris kartus. Labai svarbu, kad atliekant vienos kūno dalies testą, kitos kūno dalys „nedalyvautų“ – tokiu būdu užfiksuojama tiksliausia maksimali vienos raumenų grupės jėga.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
to kkts
2011-08-11 13:12:21
tuos tyrimus daro centras "Gemma" Vilniuje www.gemma.lt
kkts
2011-08-03 09:55:40
o kur daro tuos "Back check" tyrimus ir kokia jo kaina?