• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Sveikatos pasitikrinimas: užkirstas kelias ligai

2009-03-03 00:00:00

Sveikatos pasitikrinimas: užkirstas kelias ligai
Eli.lt; Jupiterimages nuotr.

Kada paskutinį kartą profilaktiškai tikrinotės sveikatą? Klausiame ne šiaip sau, o dėl to, kad laiku pastebėta gali būti išgydoma net pati sunkiausia liga. Taigi laisvesnę dieną praverkite sveikatos centro duris ir pasitikrinkite savo sveikatą. Po tokio profilaktinio pasitikrinimo jūs jausitės ramesnė, sužinosite mažų nusiskundimų priežastis ir tik sustiprinsite sveikatą. Taigi, ką jums vertėtų pasitikrinti?

Išsitirkite kraują

Labai svarbu sekti savo hemoglobino kiekį kraujyje, kad galėtume išvengti mažakraujystės. Dažnai mažakraujystė nėra laikoma rimta liga, nors ji yra pavojinga gyvybei. Statistika skelbia, kad vienos ar kitos formos anemija serga net kas trečias žmogus. Ši liga ne tik apsunkina gyvenimą, ji taip pat „paruošia“ organizmą kitoms lėtinėms ligoms. Taip pat iš kraujo tyrimo matyti, ar organizme nėra ūmaus ar lėtinio uždegimo, lėtinės ligos, kuri ilgainiui gali nualinti sveikatą. Profilaktiškai kraują išsitirkite bent kartą per metus.

Išsitirkite cukraus kiekį kraujyje

Padidėjęs cukraus kiekis kraujyje gali būti cukrinio diabeto simptomas. Laiku nustačius šią ligą, dažnai galima apsieiti ir be vaistų, o pakanka sureguliuoti mitybą ir tinkamai mankštintis. Taigi svarbiausias rodiklis, leidžiantis diagnozuoti cukrinį diabetą, yra padidėjęs cukraus kiekis kraujyje. Normalus cukraus kiekis kraujyje nevalgius - iki 5,5 mmol/l. Visos diabeto komplikacijos atsiranda ir vystosi, kai cukraus kiekis kraujyje viršija nustatytą normą. Bet koks, nors ir nedidelis, cukraus kiekio kraujyje sumažėjimas, smarkiai sumažina komplikacijų atsiradimą, padeda geriau jaustis.

Mažiausiai kartą per metus nesergantis cukriniu diabetu žmogus turėtų išsitirti cukraus kiekį. Jį žinoti būtina, kaip kad žinome savo svorį, kraujospūdį ar cholesterolį. Sveikam žmogui pirmąkart ištirti gliukozės kiekį kraujyje rekomenduojama 35 – 40 metų. Šį tyrimą pasidaryti nedelsiant reiktų, jeigu jus dieną ir naktį kamuoja troškulys, padažnėja pulsas ir išpila šaltas prakaitas, krinta svoris.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus