• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Tai gadina mūsų dantis  1 

Autorius: Grozioklubas.lt
2014-01-31 10:00:00

Tai gadina mūsų dantis
Freedigitalphotos.net
Mes žinome, kad kava, raudonas vynas, juoda arbata – ne patys geriausi gražios šypsenos partneriai. Tačiau ne tik po šių produktų vertėtų išsivalyti dantis arba pakramtyti kramtomąją gumą – jų yra gerokai daugiau!

Baseino vanduo

Chloras, kurio yra baseino vandenyje, didina dantų pažeidžiamumą, padaro dantis silpnesniais, paspartina puvimą. Pati geriausia išeitis – rinktis baseinus su sūdytu jūros, o ne chloruotu vandeniu. Sūdytas vanduo iš tikrųjų netgi naudingas dantims ir veikia kaip antibakterinė priemonė visai burnai. Jei jūs jau vaikštote į baseiną, kur vanduo su chloru, išeidami būtinai išsišveiskite dantis arba bent jau pakramtykite gumos, kuri atstato burnos pH. Tai veikia prieš rūgštys, skatinančias karieso atsiradimą.

Rūgštūs gėrimai

Vis dėl to dietologai yra teisūs: geriausiai gerti paprastą vandenį. Ir tai patvirtina odontologai. Limonadai, šalti ir citrusiniai gėrimai silpnina ir netgi pažeidžia dantų emalį. Dantys – tai akytas organas, todėl bet koks skystis patekęs į mikro kanalus turi įtakos ir emaliui. Dėl to dantys yra linkę tamsėti. Ką daryti? Gerti vandenį. O jei ir geriate kitus gėrimus, bent jau gerkite vandenį tarp jų. Yra toks patarimas: atskieskite sultis vandeniu – tai mažina rūgščių koncentraciją.

Baltas vynas

Ne tik raudonas, bet ir baltas vynas kenkia dantims. Aukštas balto vyno rūgštingumas ardo emalį, kuri plonėja ir atsiranda įvairūs mikro įplyšimai. Po tokio santykio dantys tampa labai jautrūs bet kokiems spalvotiems gėrimams ir valgiams. Ypač pavojingos yra saldžios baltų vynų rūšys, kadangi jie turi aukščiausią rūgštingumą, į juos specialiai pila cukrų, kad šis rūgštingumas susibalansuotų. Išeitis yra: jei smaguriaujate baltuoju vynu, užgerkite vandeniu ir užkąskite duona. Tai sumažins rūgštingumą ir apsaugos emalį.

Lūpdažis

Seksualios rausvos lūpos gali pasitarnauti ne itin geram darbui. Jos negadina dantų emalio, tačiau madingi drąsūs atspalviai – oranžinė, koralo ir persiko spalvos turi savybę tamsinti viską, kas aplink jas, į geltonus tonus. Su tokiais lūpdažio atspalviais bet kokie balti dantys neatrodys nepriekaištingai. Rinkitės raudoną lūpdažį su mėlynu atspalviu ir jūsų dantys žėrės kaip deimantai.

Uogos

Uogos labai naudingos mūsų sveikatai, o svarbiausias jų trūkumas – pavojus dantims. Uogų sultys, trintos arba netrintos uogos nuspalvina dantų emalį, nes jų pigmentai yra labai stiprūs. Ir netgi didelis antioksidantų kiekis uogose nedžiugina, kai sužinoma apie dažantį uogų poveikį. Siūlomas toks sprendimas: valgyti uogas tik priekiniais dantimis. Antra, po uogų deserto kramtykite gumą arba kitus emaliui naudingus produktus: morkas, obuolius ir kt. Dar vienas patarimas – įsigykite dantų pastą, kurios sudėtyje yra silicio dioksidas – ingredientas, kuris šalina dėmes.

Citrina

Labai daug straipsnių internete yra skiriama citrinai, kaip vienam iš būdų natūraliai išbaltinti dantis. Niekada to nedarykite! Rūgštys, kurių yra citrinoje, plonina emalį. Tokiu būdu jūs gaunate priešingą efektą: emalis tampa korėtas, lengviau perima dažančias medžiagas, todėl netrukus būsite nusivylę, kad dantys patamsėjo. Tačiau jei jūs ir nesiruošiate balinti dantų citrina, šį vaisių valgykite atsargiai. Nes visiškai jo nereikėtų išbraukti iš savo raciono: juk joje daugybė mineralinių medžiagų ir vitaminų, ypač C. Suvalgę šio rūgštaus vaisiaus, išgerkite bent stiklinę vandens.

Šaltis

Jei citrinos rūgštis ardo dantų emalį, tai šaltis ir ledas priverčia jį aižėti ir skilinėti. Taigi, vyksta mechaninis emalio pažeidimas, o juos pataisyti galės tik specialistai. Tad nerizikuokite, negadinkite savo dantų emalio temperatūrų kaita.

Gydomosios priemonės

Užtenka tik tam tikro kiekio seilių burnoje, kad kariesas ir bakterijos nesiplėstų. Tačiau yra tokių vaistų, kurie turi šalutinį poveikį, kai seilių nepakanka palaikyti burnos švaros profilaktikai. Tai visų pirma tabletės nuo depresijos ir aukšto kraujo spaudimo. Sprendimas tik vienas – turėkite visuomet su savimi vandens, jei pajuntate burnoje sausumą, nejaučiate drėgmės.

Pykinimas

Nėščiųjų moterų toksikozę dažnai lydi pykinimas, o dar kalbama, kad būtent nėštumo metu labai pablogėja dantys. Skrandžio sultys, patenkančios į burną, taip pat ėda emalį kaip ir bet kokia kita rūgštis. Tačiau šią bėdą turi ne tik nėščiosios. Yra žmonės, kurie dažnai kenčia nuo rūgštingumo keliamų problemų, ėda rėmuo, lydi pykinimo jausmas – ir visa ši kylant rūgšti terpė kenkia dantims. Žinoma, nereikia laukti ir delsti, jaučiant tokius simptomus – būtina kreiptis į gydytoją. O kol laukiate eilės pas specialistą, būtinai skalaukite burną vandeniu, gerkite žolelių arbatas.

Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
klik
2012-06-25 10:46:58
Paprastas darbelis! Registruojatės šia nuoroda http://www.twodollarclick.com/index.php?ref=edzius peržiūrite kelis puslapėlius ir gaunate už tai tikrai nemažus pinigus. Taip pat galite registruotis ne tik šiame, bet ir kituose puslapiuose, kurie veikia taip pat, tik uždirbti dar daugiau duoda! http://www.50dollarclick.com/?ref=edzius , http://www.milliondollarbuxx.com/?ref=edzius , http://www.25dollarclick.com/?ref=edzius . Patikėkit tai tikrai neapgailėtini keli centai. Žinoma, reikia šiek tiek pakentėti, kol gauni pirmuosius pinigėlius, bet jau kai gauni, tikrai jautiesi savimi patenkintas ir nenusivylęs, kad nepabijojai rizikuoti ir skirti kelias minutes savo laisvo laiko. Sėkmės!