• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Taip valgyti negalima!  8 

2008-08-22 00:00:00

Taip valgyti negalima!
"Gamma" nuotr

Suprantama, niekas negali uždrausti namuose valgyti taip, kaip jums patogiausia. Pavyzdžiui, salotas skanauti rankomis. Bet susiruošus į restoraną derėtų žinoti kai kurias taisykles.

Austrės
 
Kaip jas valgome namuose? Rankomis atveriame geldelę ir pridėję prie lūpų įtraukiame austrę su visu vandeniu, kuriame ji yra.

Kaip derėtų valgyti restorane? Vienoje rankoje laikykite austrę, kita atidarykite ją šakute, skirta vėžiagyviams. Vandens gerti nereikia!

Krabas

Kaip valgome namuose? Rankomis atsilaužiame krabo žnyplę ir toliau visą išmėsinėjame rankomis.

Kaip derėtų valgyti restorane? Rankomis atskirkite tik žnyples nuo kūno. Mėsą iš kiauto ištraukite ilga šakute, skirta vėžiagyviams. Prieš valgydami krabo žnyples, šiek tiek padaužykite jas peiliu, kad lengviau susismulkintų.

Spagečiai

Kaip valgome namuose? Šaukštu apsukame makaronus aplink šakutę ir - į burną, ar ne?

Kaip derėtų valgyti restorane? Tikruose itališkuose restoranuose ant stalo iš viso negali būti šaukšto. Aplink šakutę spagečius apsukite pasinaudoję lėkštės kraštu. Ir niekada nepjaustykite spagečių!

Patiekalai su padažu

Kaip valgome namuose? Kai patiekalas suvalgytas, o padažo dar liko, dažome į jį likusią duoną. Nes kam jį gaminti, jei nesuvalgai!

Kaip derėtų valgyti restorane? Atsilaužkite vieną mažą duonos gabaliuką, įmeskite jį į lėkštę ir su šakute padažykite jį į padažą.

Sluoksniuotas pyragas

Kaip valgome namuose? Šaukšteliu atskirai sluoksnį po sluoksnio, o viršutinis kremas teka į visas puses...

Kaip derėtų valgyti restorane? Parverskite sluoksniuotą pyragą ant šono, šakute ir peiliu atsipjaukite mažą jo stačiakampį gabalėlį ir šakute dėkite į burną.

Vaisių salotos

Kaip valgome namuose? Šaukštu, kurį naudojame ir vaisiams, ir jų sultims, likusioms ant dugno.

Kaip derėtų valgyti restorane? Vaisiams valgyti naudokite ne šaukštą, o šakutę. Sultims tiks šaukštas, bet sultis derėtų semti ne po pilną šaukštą, o po truputėlį.
 
 

Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Vejas
2008-08-25 01:55:28
Sitie patarimai yra naudingi. Cia kalbama apie rimtus restoranus i kuriuos, pvz, su sortais neileidzia ir panasiai. Tai nera vertimas taip valgyti, i kalejima uz tai nepasodins. Tai yra tik patarimai. Nuo Taves pacio priklauso ar valgysi pagal etiketa ar kaip nori. Taciau kartais pradingsta apetitas paziurejus i salia valgancius zmones, kurie, rodos, namie isvis is loviu eda. Pats nesilaikau visu "mazojo pirstelio taisykliu", bet stengiuos valgyt kulturingai.
as
2008-08-25 00:30:24
wiska parashe kaip ir valgau aks namie su rankom valgo su rankom ti kgamtoi
komentatorems
2008-08-22 17:11:43
nusisnekejot, kaimietukes