• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Tencelis – geriausias miegančio vaiko draugas  5 

2010-02-18 13:18:00

Tencelis – geriausias miegančio vaiko draugas
Vaikas naktį tėvus žadina ne tik dėl to, kad nori dėmesio, bijo baubų ar kitų paslapčių, kurias vaikiška vaizduotė piešia nakties tamsoje. Dažnai priežastis būna kur kas žemiškesnė – prasta, nekokybiška patalynė. Sušilus ji limpa prie kūno, joje veisiasi dulkių erkės, o ir pati patalynė kartais įgauna pelėsio kvapą. Bet net ir tokias problemas galima išspręsti – beveik 20 metų užsienyje yra žinomas tencelis – pluoštas, kurio savybės padaro jį idealiu miego kompanionu.

Kas yra tencelis?

Tencelį pirmąkart dar 1987-aisiais iš medienos pluošto pagamino britai, o 1991 metais jis buvo pasiūlytas plačiam klientų ratui beveik visame pasaulyje. Tencelis dažniausiai gaminamas iš eukaliptų, tačiau gamta smarkiai nenukenčia, nes mediena imama tik iš griežtai kontroliuojamų miškų, kuriuose ribojamas medžių kirtimas, o vietoj nukirstų medžių pasodinami nauji. Tencelis yra vienas iš pažangiausių pluoštų, pasižymintis ypač geromis drėgmės garinimo savybėmis. Iš šio pluošto siuvami rūbai, patalynė, juo užpildomos antklodės ir pagalvės.

Šiltas kaip vilna, švelnus kaip šilkas

Naująjį pluoštą – tencelį – greitai įvertino tie, kurių jautri oda „nesutaria“ su kitokiais pluoštais. Tencelis yra natūralus, pagamintas be jokių cheminių priedų, todėl jis nedirgina odos ir tinka netgi dermatitu ar žvyneline sergantiems žmonėms. Tačiau ne tik dėl to tencelis yra išskirtinis – jis sujungia geriausias kitų pluoštų savybes į vieną. Tencelis yra šiltas kaip vilna, bet vėsinantis kaip linas, švelnus kaip šilkas, o drėgmę sugeria daug geriau negu medvilnė. Dėl savo biologinės kilmės, jis yra draugiškas aplinkai ir gamtoje visiškai suyra.
 

Reguliuoja temperatūrą

Kitas išskirtinis tencelio bruožas – medžiaga sugeria ir išgarina drėgmę, ją reguliuoja, todėl po tokiais patalais niekad nebus per karšta. Kad ir kiek prakaituos po jais vaikas, tencelis sugers drėgmę ir ją tuoj pat išgarins. Tokiuose pataluose vaikas bus ramesnis ir geriau išsimiegos, ypač sirgdamas – juk ne veltui sergant gripu ar peršalimo ligomis pirmiausiai rekomenduojama ilgai miegoti.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
agne
2010-05-24 15:14:38
tencel patalyne tai man geriausia kokia tik esu turejusi. jau miegu taip gerai kad seniau tik svajodavau apie toki gera miega:)
goda
2010-04-06 19:01:42
va butent, kad si patalyne leidzia odai kvepuoti, tai vienas is daugelio tencel privalumu:)
Ieva
2010-03-08 13:45:54
as ir isbandziau jau tencel pluosta, man labiausiai patinka, kad jis leidzia kvepuoti odai. Galbut todel rytais jauciuosi gerai pailsejus.