• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Tinkamai maitintis, judėti, mylėti – ir menas, ir mokslas

Autorius: Inga Lebrikaitė, UAB Vitae Litera
2014-02-04 10:00:00

Tinkamai maitintis, judėti, mylėti – ir menas, ir mokslas
Agentūros nuotr.

„Sveikame kūne, sveika – siela“ - sakydavo senovės graikai, aktyvūs sveikos gyvensenos puoselėtojai. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto MA Šeimos medicinos klinika ir Lietuvos bendrosios praktikos gydytojų kolegija ėmėsi iniciatyvos suteikti šeimos gydytojams taip trūkstamų praktinių veiksmingos profilaktikos žinių. Šių metų lapkričio 15-16 d. bendrosios praktikos gydytojams jie organizavo pirmąją tokio pobūdžio konferenciją Lietuvoje „Maži žingsniai – dideli pokyčiai“.


Pagrindinė konferencijos lektorė – viešnia iš Šveicarijos, Pasaulio Sveikatos organizacijos sveikatos ugdymo ir ligų profilaktikos ekspertė Dr. Dominique Durrer. Ji yra mitybos ir nutukimo specialistė, Šveicarijos metabolizmo ir nutukimo asociacijos tyrimų grupės narė. D. Durrer pristatė ES šalyse atlikto tyrimo „EUROPRVIEW Patient Study“ apie sveiką gyvenseną duomenis. Paaiškėjo, lietuviai iš 22 ES šalių yra ketvirtoje vietoje nuo galo vertinant kraujo spaudimo lygį: 37,6 proc. tirtų pacientų nustatytas padidėjęs kraujo spaudimas. Geriausiai koreguotas kraujo spaudimas airių, turkų, ispanų, prancūzų, italų ir portugalų.


Nors lietuviai savo mitybos ir fizinio aktyvumo įpročius vertina prastai, tačiau mūsų šalies piliečių nutukimo indeksas yra vidutinis
Tyrimas parodė, kad pacientai iš savo šeimos gydytojo apie sveikos mitybos formavimo įgūdžius norėtų gauti informaciją lankstukuose, tai nurodė net 30,65 proc. respondentų. Individualios gydytojų konsultacijos šia tema pageidautų 29,78 proc. apklaustųjų. Kiti, savo ruožtu, norėtų grupinių konsultacijų (4,24 proc.) arba kreiptis į sveikos gyvensenos specialistus (7 proc.). Labiausiai Dr. Dominique Durrer konferencijoje dalyvavusius gydytojus nustebino informacija, jog lietuviai labai prastai (prasčiausiai iš 22 ES šalių) vertina savo mitybos įpročius – net 44 proc. apklaustųjų mano, kad maitinasi netinkamai. Geriausiai savo mitybą vertina prancūzai (78 proc.), olandai (68 proc.), ispanai (56 proc.). Be to, mūsiškiai galvoja, kad yra fiziškai mažai aktyvūs, taip atsakė 47 proc. Fiziškai aktyviais save įvardijo norvegai (77 proc.), slovėnai (61 proc.) ir ispanai (59 proc.). Įdomiausia tai, kad nors tautiečiai savo įpročius vertina prastai, tačiau mūsų šalies piliečių nutukimo indeksas yra vidutinis.

2 psl.
Puslapis 1 iš 4Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus