• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Valgyti ar nevalgyti po 6 valandos vakaro?  8 

Autorius: www.eli.lt
2008-12-14 00:00:00

Valgyti ar nevalgyti po 6 valandos vakaro?
"Gamma" nuotr.
Jei Jus užvaldė noras pasiekti fizinį tobulumą ir gyventi amžinai, tikriausiai Jums yra žinoma, kad dienos racione turi būti subalansuotas baltymų, riebalų ir angliavandenių kiekis. Tačiau valgyti ar nevalgyti prieš miegą – klausimas, vertas pasamprotavimų. Pažymėsime iš karto, kad nevalgymas po 6 valandos vakaro – pakankamai veiksmingas svorio mažinimo būdas. Daugelis net mano, kad apskritai geriausia nevalgyti po 5. Šis požiūris turi gilias šaknis.


Mes esame gamtos dalis, nežiūrint į tai, kaip retai į ją išsiruoštume. Viskas, kas gyva, orientuojasi pagal Saulę. Štai ir mes, kai Saulė pradeda leistis, turime mažinti suvartojamo maisto kiekį. Turiu omeny, kad po vidurdienio suvartoto maisto kiekis neturi būti didesnis nei suvartoto pirmoje dienos pusėje, o po saulėtekio, kai gamta nustoja maitinti žemę šviesulio energija, logika kužda, būtų geriausia atsisakyti maisto. Be to, artėjant miego metui, visi procesai organizme sulėtėja, ir jis negali sudeginti tiek energijos kiek dieną.


Organizme įsijungia natūralūs visų procesų pristabdymo mechanizmai ir prasideda pasiruošimas miegui. Jei valgysite nurodytu laiko intervalu prieš miegą, įsiterpsite į šiuos pasiruošimo procesus ir pakenksite savo sveikatai. Taigi sekant gamtos pavyzdžiu po saulėlydžio geriausia būtų nevalgyti.


"Nevalgymo po 6 valandos" šalininkai primygtinai rekomenduoja paskutinį kartą pavalgyti likus ne mažiau nei 3 valandoms iki miego. Tačiau labai dažnai mūsų organizmas apie 9 valandą vakaro duoda melagingo alkio signalus. Būtent tada dauguma puola prie šaldytuvų. Visas tuo metu suvartotas maistas virsta riebalais! Todėl labai svarbu žinoti, kad tai klaidingi signalai, ir mokėti jiems pasipriešinti. Iki vakaro mes pavargstame ir mums pradeda atrodyti, kad iš maisto gausime energijos ir atstatysime jėgas. Netikėkite šiais signalais.

2 psl.
Puslapis 1 iš 5Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
gyrtaz
2011-09-05 17:02:31
nesamone... tai ka man ziema gal isvis reiketu nevalgyt jeigu pagal tuos sauletekius saulelydzius :D nepasivelku diena be sociu pusryciu (kurie buna ~5val) o nakti neuzmiegu be velyvos vakarienes, o jeigu neissimiegu (del to kad nepasisotinu vakare) kita diena savijauta nepavydetina. Tai ka as gal nesveikas ir tuoj numirsiu? :D o esu ir kudas ir gan nenupiepes :P briedai cia rasyt tokius dalykus ir bandyt taikyt visiem... arba gal manes gamta nekure :D gal koks profesorius kita veisle zmoniu isvede :D
ji.
2009-04-11 07:34:55
pritariu "as" , beto man lieptu riesutus valgyt ir ienu uzsigert..apsivemciau..D:DD isvis kazkokios cia pievos man jeigu as iki 4 dazniausiai nevalgau tai ka man tada krimst kuo greiciau iki 6 ir fsio? nes yra zmoniu kurie tarkim laikytusi tos tradicijos, kad po 6 nevalgyt, tai jie diena gali prikimst prikimst visokiu makdaku ar kitokio sudo..ir cia nuo zmogaus priklauso istirko, kitiem net nereik tos dienos isipankta i pasamone..:D
as
2008-12-17 21:42:13
man tai skamba kaip visiska nesamone. tipo pavalgysiu 5 min pries 6, nesustoresiu? o be to, jei dirbciau iki sesiu,griziau namo,tikrai negalvociau kaip savo organizma pratinti prie tokio ...rezimo, o tiesiog pavalgyciau.