• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Vynas – jaunystės eliksyras, nustatė mokslininkai  4 
2008-06-16 00:00:00

"Inna" nuotr.
Tyrimai atskleidė, kad vyne esanti medžiaga saugo širdį nuo senėjimo.
Ši medžiaga vadinama resveratrolu, ir nors šio antioksidanto pavadinimą sunku ištarti, dėl savo gebėjimo sulėtinti senėjimą jis dabar labai dažnai minimas, rašo Ispanijos dienraštis „El Mundo“.

Neseniai jauninančiu šios medžiagos poveikiu įsitikino JAV Viskonsino - Medisono universiteto mokslininkai. Atlikę bandymus su žiurkėmis jie nustatė, kad nedidelės resveratrolo dozės apsaugo širdį nuo su amžiumi susijusių pakitimų.

„Kaip būtų galima paaiškinti, kad prancūzai, įpratę valgyti gana riebų maistą, turi sveiką širdį ir kur kas rečiau, nei amerikiečiai, serga širdies ir kraujagyslių ligomis?“ – pasak dienraščio, į šį klausimą pabandė rasti atsakymą amerikiečių mokslininkai. Jis buvo aptiktas raudonajame vyne. Prancūzai, kaip ir ispanai, valgydami paprastai išgeria taurę vyno, ir būtent šis gėrimas, kurio sudėtyje yra resveratrolo, apsaugo organizmą nuo kai kurių kenksmingų senėjimo pasekmių, teigiama internetiniame mokslo tyrimų žurnale „PLOS One“.

Tyrimo autoriai išnagrinėjo resveratrolo poveikį vidutinio amžiaus žiurkėms. Kai kurios iš jų buvo maitinamos įprastu maistu, kitoms buvo skirtas 20 - 30 proc. mažiau kalorijų turintis ėdalas. Ankstesniais tyrimais buvo nustatyta, kad nekaloringas maistas yra efektyvi priemonė bandant išvengti žalingų organizmo senėjimo pakitimų. Trečiajai bandomųjų gyvūnų grupei į maistą įmaišydavo šiek tiek resveratrolo. Šios medžiagos yra vynuogėse ir iš jų gaminamuose produktuose, tarp jų ir vyne.

Kadangi organizmui senstant ima keistis genų „elgesys“, siekdami įvertinti resveratrolo poveikį mokslininkai sutelkė dėmesį į genetinių ypatumų tyrimą. Ypatingą dėmesį jie skyrė pokyčiams, vykstantiems širdyje, raumenyse ir smegenyse, rašo „El Mundo“.

Tyrėjai nustatė, kad širdyje yra mažiausiai 1029 genai, kurie laikui bėgant keičiasi ir apsunkina širdies veiklą. Nekaloringa dieta tokius pakitimus sumažina 90 proc., taip apsaugodama širdį nuo senėjimo. Tuo tarpu resveratrolo poveikis yra dar stipresnis: jis padeda išvengti 92 proc. pakitimų. Žiurkėse, kurioms buvo skirta normali dieta, nebuvo pastebėta jokio senėjimą „slopinančio“ efekto.

„Mūsų tyrimas atskleidė, kad į vyresnių nei vidutinio amžiaus žmonių dietą įtraukus vyno taurę ar resveratrolo turinčių priedų, senėjimo pasekmių bus išvengta lygiai taip pat sėkmingai, kaip ir laikantis nekaloringos dietos ir ribojant riebalų kiekį“, - pabrėžia JAV mokslininkai.

Jų teigimu atsižvelgus į tai, kad dauguma vyresniojo amžiaus žmonių ligų yra susiję su senėjimu, šis atradimas gali būti labai svarbus sveikatos apsaugai, nes leis sumažinti sergamumą kai kuriomis širdies ir kraujagyslių ligomis ir pagerinti žmonių gyvenimo kokybę.

Resveratrolo poveikis raumenų ir smegenų audiniams ne toks pastebimas, kaip širdies atveju, tačiau, pasak mokslininkų, jis taip pat padeda išlaikyti gerą jų būklę. Tiriant raumenų audinius buvo nustatyta, kad ir vyne esantys antioksidantai, ir nekaloringa dieta 26 proc. sumažina senėjimą įtakojančius genetinius pokyčius, tuo tarpu teigiamas poveikis smegenų audiniams buvo mažesnis – atitinkamai 13 ir 19 proc. Skirtingai nei nekaloringos dietos, resveratrolas nemažina svorio, pastebi dienraštis.   

Ankstesniais tyrimais buvo nustatyta, kad didelės resveratrolo dozės gali prailginti kai kurių bestuburių vidutinę gyvenimo trukmę ir sumažinti priešlaikinį mirtingumą. „Tačiau mes pamatėme, kad teigiamas šios net mažomis dozėmis vartojamos substancijos poveikis kur kas stipresnis, nei manėme“, - pareiškė vienas JAV atlikto tyrimo autorių genetikos profesorius Tomas Prolla.

Mokslininkai ragina atlikti daugiau klinikinių bandymų, kad būtų galima patvirtinti šių atradimų svarbą. „Su senėjimu susijusios širdies ligos – viena labiausiai paplitusių vyresniojo amžiaus žmonių mirtingumo priežasčių, todėl šis atradimas galėtų dar truputį priartinti mus prie jų gyvenimo kokybės pagerinimo“, - daro išvadą tyrimo autoriai.

www.balsas.lt


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
to globali
2008-07-12 12:20:12
Pastaba: naturalus vynas(raudonas ar baltas) nera spirituotas!!! o subrandintos statinese vynuogiu sultys. Spirituoti vynai, tai tokie i kuriuos dadedamas alkoholis: Visi martiniai, barberai, cinzanai:) O naturalus vynas yra rekomenduojamas visiem! Pietieciai vyna net vaikam duoda, zinoma praskiesta su vandeniu:) Ir medikai taip pat rekomenduoja gerti raudona vyna del kraujagysliu sistemos gerinimo. Ir nereikia po tokiais straipsniais reklamuot savo platinamu gerimu! Beje, jei domites medicina ir sveiku gyvenimo budu, turetumete zinoti, kad net vaistinese yra parduodami maisto papildai- raudono vyno ekstraktas. Sultys ar gerimai nera blogai, o tiesiog skanu:)))
globali
2008-06-22 19:59:34
Gal ne vynas jaunysres eliksyras,o tai kas yra vynuogėse.Ne visi gali gert vyną,nes dažnai yra spirituotas.O kad vynuogių sultys gali but jaunystes eliksyras tai sutinku.Yra sultys La Vie TM kurios gimė iš Motinos gamtos, iš augmenijos, turinčios geriausias energijos ir sveikatos savybes. Šis gero skonio nealkoholinis gėrimas prasideda nuo raudonųjų vynuogių, tai augančių Bordeaux regione Prancūzijoje ir meistriškai sumaišytas su alijošiumi, raudonosiomis avietėmis ir galų gale praturtintas gausybe dosniosios gamtos malonumais.
Žodis LaVie – prancūziškai reiškia „gyvenimas“. Šis produktas turi savybes suteikiančias energijos, atsigaivinimo efektą, stebinantis neįtikėtina nauda žmogaus organizmui .
Vadovaujantis tam tikrais tyrinėjimus, pagrindiniai LaVie komponentai buvo atrinkti siekiant pagerinti kardiovaskuliarinę sveikatą, pakelti imuninę sistemą, atstatyti prarastą ištvermę ir pagerinti kitus fizinės sveikatos rodiklius. Jos praturtintos:
Red grape – raudonosios vynuogės - tyrimai parodė, kad žmonės, kurie kasdien išgeria dvi taures rodonojo vyno, stipriai sumažina riziką susirgti kardiovaskuliarinės sistemos ligomis. Raudonojo vyno koncentratas padeda pagerinti kardiovaskuliarinę sveikatą, palaiko sveiką cirkuliacinę funkciją ir padeda neutralizuoti laisvuosius radikalus susijungusius su LDL oksidantais.

Aloe vera - alijošius padeda geriau įsisavinti visas kitas sudedamąsias dalis, tarsi apjungdamas visų sudedamųjų dalių savybes. Alijošius taip pat padeda pašalinti toksinus, veikia kaip priešuždegiminis elementas ir kaip imuno moduliatorius.

Green tea – žalioji arbata daugiau nei prieš 4000 metų kinų medicina rekomendavo žaliąją arbatą pakelti energijai ir fiziniam pajėgumui didinti. Žalioji arbata taip pat pasižymi stipriu antioksidaciniu veikimu ir yra labai naudinga .

Ginseng – ženšenis padidina fizinę ištvermę, sumažina streso įtaką žmogaus organizmui, stimuliuoja intelektualinį sąmoningumą.

Damiana – damiana, naudojama kaip afrodiziakas ir gydant seksualines disfunkcijas.

Yerba Mate – Yerba Mate - senovinis gėrimas, naudojamas sveikatai ir draugiškiems santykiams. Yerba Mate buvo pristatytas Guarani indėnų, kaip gėrimas, teikiantis energiją ir skatinantis protinį mąstymą.

Maca – augantis Peru Andu kalnyne ir dabar naudojamas , kaip energijos stimuliatorius.

Horny Goat Weed – šis natūralus augalas padeda stiprinti sveiką seksualinę vyrų aistrą.

Hawthorm – gudobelė pagerina sveiką cirkuliaciją ir padidina kantrybę.

Ginger Root – imbiero ekstraktas pagerina sveiką cirkuliaciją, virškinimo procesą, kaip energetinis gėrimas ir veikia kaip labai stiprus antioksidantas.
Tribulus Terrestris - sveikai atstato lipido.
LaVie TM – tai gėrimas suvokimui ir aistringam gyvenimui.
Informacijai telf.865908625

aha
2008-06-16 11:08:02
gersim, grslim, glsm# gegds ggaf gs .................