• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Nužudyti M.Džeksoną galėjo “Teva” vaistai

Autorius: respublika.lt
2009-07-17 08:09:00

Staiga mirusio popdievaičio Maiklo Džeksono (Michael Jackson) bute buvo rasta stiprių raminamųjų vaistų diprivano, gaminamų Izraelyje. Dėl to Amerikos pareigūnai kreipėsi į žydų farmacijos koncerno “Teva”, kurios vaistų galima rasti ir Lietuvoje, vadovybę.

Šiemet “Teva” buvo priverstas atšaukti dvi diprivano siuntas, kai maždaug 40 Floridos, Arizonos ir Misūrio valstijų gyventojų pranešė apie keistus simptomus, kuriuos patyrė pavartoję šio vaisto.

Patikrinus nustatyta, jog abi siuntos buvo užterštos endotoksinais. Dainininko namuose rastas preparatas buvo standartinis, pagamintas antrinėje “Teva” įmonėje “Pharmaceuticals USA”, esančioje Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Beje, Lietuvoje veikia “Teva” kompanijos dalis - UAB “Sicor Biotech”. 2006 m. gruodžio 12 d. Europos Komisija (EK) pradėjo pažeidimo procedūrą prieš Lietuvos Respubliką dėl UAB “Sicor Biotech” gaminamo vaistinio preparato “Grasalva”, EK dėl šio vaisto inicijuota byla Lietuvai nagrinėjama Europos Teisingumo Teisme.

Amerikiečiai tardytojai pabrėžia, jog kol kas nėra įrodymų, kad M.Džeksonas prieš mirtį vartojo diprivano. Koncerno “Teva” atstovas Denisas Bredlis (Dennis Bradley) pranešė, kad tardytojus sudominusio preparato pakuotė esą buvo ne iš minėtų užterštų siuntų.

Į diprivano sudėtį įeina propofolis, kurį ligoninių ir klinikų gydytojai naudoja per operacijas. Preparatas leidžiamas į veną, bet tai nėra nuskausminamieji, sukeliantys pacientui euforiją.

Propofolis - greitai veikiantis ir iš organizmo greitai pašalinamas preparatas, todėl gana populiarus atliekant neilgai trunkančias operacijas. Antra vertus, jo suleidus gali sulėtėti širdies ritmas, kristi kraujo spaudimas, atsirasti raumenų spazmų.

Anksčiau buvo pranešta, kad velionio namuose rasta daugybė stiprių vaistų, tarp jų ir skausmą malšinančio demerolio, veikiančio panašiai kaip morfijus. Taip pat skelbta, kad stiprius skausmus kentęs M.Džeksonas demerolį vartojo reguliariai.

50-metis popmuzikos karalius netikėtai mirė birželio 25 d. sustojus širdžiai. Jo mirtį konstatavo Los Andželo medicinos centro medikai. Šių metų birželio 25-osios rytą M.Džeksonas susmuko Los Andželo vakaruose esančiame nuomojamame name. 12 val. 21 min. vietos laiku numeriu 911 buvo užregistruotas pagalbos šauksmas, bet 12 val. 30 min. atvykus medikams dainininkas jau nekvėpavo. Neatidėliojant bandyta reanimuoti širdį ir plaučius, bet M.Džeksoną ištiko koma ir netrukus, jau atvežtas į medicinos centrą, jis mirė. Mirtis konstatuota 14 val. 26 min.
 
Parengta pagal dienraštį "Respublika"
vz24.lt
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus