• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

ŽAS plečia grupę ir vėl repetuoja  1 

Autorius: Jurga KLIMAITĖ-RIEBLING
2009-04-22 00:00:00

ŽAS plečia grupę ir vėl repetuoja
vakarozinios.lt info.

Parduotuvėje netyčia sutikti ŽAS nariai Marius Berenis - Tru ir Gidonas Šapiro - Bilas kaip reikiant nustebino viena paprasta fraze: "Mes ką tik po repeticijos." ŽAS rengia repeticijas? Negirdėti dalykai! - skelbia "Vakaro žinios".

Nors Bilas žodį "repeticija" ištarė su derama pagarba, didžiuodamasis, vis vien buvo sunku įsivaizduoti, kad ŽAS daro tai - repetuoja. Juk grupės nariai nuo pat karjeros pradžios nesistengė vaidinti didelių kūrėjų, sunkiančių prakaitą studijose. Į koncertus jie vykdavo tiesiai nuo užstalės, būriu - su kuo puotavo, su tuo ir dainas traukė.

Vėliau, kai ŽAS perėjo į popkultūrą, M.Berenis - Tru irgi daug nevargo gimdydamas dainų tekstus, - sukurdavo bent tris, kol nuvažiuodavo nuo Vilniaus iki LNK Lapėse.

"Žasai" mėgavosi gyvenimu scenoje ar už jos, krėtė linksmus "bajerius", kartkartėmis jais papurtydami pramogų verslą.

Tiesa, prieš keletą metų ŽAS pradėjo kalbėti apie grįžimą prie ištakų, t. y. griežtosios muzikos, rengė projektą "Sigutis". Tačiau entuziazmas greitai užgeso, tai į niekur nenuvedė. ŽAS vis tilo, tilo... Ir štai dabar vėl išgirstame - "repeticija".

Tai nebuvo Bilo pokštas, ŽAS iš tiesų nusigremžė repeticijų salės voratinklius ir grįžo prie muzikos. "Mes - baisūs tinginiai, ilgą laiką tik krapštėme bambas. Tačiau atsibudę po letargo nusprendėme, kad reikia ką nors daryti, - "Vakaro žinioms" linksmai porino Tru. - Choras vėl sėdo prie būgnų, aš stvėriau mikrofoną, o mūsų talismanas Bilas ėmėsi organizacinio darbo, ta prasme - nieko neveikimo."

Kadangi su vienu būgnininku toli nebūtų nuėję, ŽAS pasikvietė į kompaniją keletą muzikantų. M.Berenis - Tru neturi žalio supratimo, kokios tų žmonių pavardės, bet nesuka dėl to galvos. Užtenka, kad žino, jog jie - kieti, patyrę.

"Pasikvietėme bosistą Paulių - jis daug su kuo dirbęs, dar - Robertą, kuris anksčiau yra grojęs "Žalvariniame", "AC/DC" projekte, ir dar tokį muzikantą pasikvietėme, kurio aš nė vardo nežinau, užtat žinau pravardę - Hugas. Užsidarėme vėl savo rūsiuke Pašilaičiuose ir kraupiname kaimynus", - klojo Tru.

Pasak jo, dabar ŽAS rengia 12-os dainų gyvą programą ir nors dar nė sykio nepagrojo viešai, jau sulaukia kvietimų koncertuoti. "Gyvai pasirodysime televizijoje, taip pat - savo seno bičiulio Marijono koncerte, o vasarą galbūt dalyvausime metalo festivalyje. Tai nebūtų pirmas kartas, nes dar 2007 metais grojome festivalyje "Ferrum Frost". Mums ne naujovė pasirodyti metalinei publikai, juoba kad patys esame seni metalistai."

Ką gi jie šiuo metu repetuoja? "Prisiminėme senas geras dainas, tokias kaip "Ne pieną gėręs ne nuo pieno ir mirsi", "Ji suka gyvenimo ratu". Atgaivinsime ir naujesnę kūrybą - "Cepelinai", "Myliu kiną", net legendinę "Po stikliuką". Tik, bijau, kad tie, kurie mėgo mūsų popsą, nelabai atpažins šias dainas. Dabartinės sudėties atliekami gitariniai kūriniai labiau primena lengvą, amerikietišką rokelį, nei ŽAS", - šypsojosi M.Berenis - Tru.
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
kuku
2009-05-12 19:30:53
tikri žąsinai tie ŽAS, juokdarių trio