• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Asta Dekinienė mano, kad kelyje turėtume saugoti ir save, ir kitus  1 

Autorius: Autoledi.lt
2010-11-13 08:00:00

Asta Dekinienė mano, kad kelyje turėtume saugoti ir save, ir kitus
Autoledi.lt nuotr.

"Xerox“ atstovė Lietuvai Asta Dekinienė, auginanti 10 metų sūnų, vairuoja jau 17 metų. Po įvairias šalis keliaujanti moteris pastebi, kad Lietuvos vairuotojams trūksta šypsenos ir geros nuotaikos.

Laisvalaikiu Asta žaidžia grindų riedulį, jai labai patinka keliauti. Moteris yra daug apkeliavusi, iš įsimintiniausių kelionių ji pamini  keliones į Japoniją, Kiniją, Malaiziją, Tailandą. 

Viena iš Astos svajonių– apkeliauti pasaulį kartu su šeima, tiesiog pasiimti kelių mėnesių atostogas ir pakeliauti, aplankyti dar nematytus kraštus.

Asta taip pat jungiasi prie mandagaus vairavimo iniciatyvos, nes jai svarbu būti šios akcijos dalimi ir dalyvauti, o ne iš šalies aptarinėti.

Trumpai apie pašnekovę
Vairavimo stažas – 17 metų
Vairuojamas automobilis – Honda CRV
Vairavimo būdas – vairuoja ramiai, bet ne per lėtai, nes tenka daug važinėti ir reikia visur suspėti.
Eismo įvykių skaičius – vienas, kai  įvažiavo į automobilį kita vairuotoja.
Svajonių automobilis – nėra vieno konkretaus, tačiau vienas iš geidžiamiausių – Range Rover Evoque, Asta laukia, kol  jis pasirodys ir turės galimybę ištestuoti, tuomet nuspręs, ar jis jai tinka.

Kaip jaučiatės prie vairo?

Prie vairo jaučiuosi labai gerai, man patinka vairuoti ir vairuoju labai daug, nes darbas tikrai judrus, tenka dažnai važiuoti į įvairius Lietuvos miestus ir į kaimynines šalis.

Kaip apibūdintumėte vairavimo kultūrą Lietuvoje?

Labai įvairi, priklauso nuo to, kas sėdi prie vairo. Yra tokių vairuotojų, kuriais žaviuosi, tačiau yra ir tokių, kuriuos tiesiog norėčiau rečiau sutikti. Nepatinka, kai vairuotojai rikiuojasi iš juostos į juostą nerodydami posūkio.

Jei lyginčiau vairavimo patogumą kelyje ir kultūrą mūsų šalyje su kitų šalių, visų pirma pastebėčiau, kad kitur, pavyzdžiui Vokietijoje keliai tikrai kokybiškesni. Lietuvoje keliuose vis dar yra daug duobių, šulinių. Be to, skiriasi bendra vairuotojų kultūra greitkeliuose, tarkime Vokietijoje, Anglijoje važiuojant greitkeliu žymiai rečiau pasitaiko lėtai važiuojančių ir eismą stabdančių vairuotojų. Antroji juosta yra laisva arba ja tiesiog lenkia ar važiuoja atitinkamu greičiu. Mūsų keliuose kartais atrodo, kad kai kurie vairuotojai jaučiasi, lyg būtų vieni kelyje.

Esate vairuojanti mama, kaip rūpinatės vaiko saugumu automobilyje? Kaip mokote saugaus eismo?

Kai sūnus buvo mažesnis, naudojom  specialią kėdutę, dabar segame diržu. Jis visuomet segasi saugos diržą, net priminti nereikia.

Dažnai važiuojant šnekame apie kelio ženklus, ką jie reiškia. Jei būna kokia nors neaiški situacija, apie tai kalbame, ar teisingai kitas vairuotojas pasielgė. Kartais jis ragina greičiau važiuoti, tuomet paaiškinu, kad yra ženklas ir greičiau važiuoti negalime, taip pat aiškinu dėl lenkimo, kad tam tikrose vietose negalima lenkti, arba greitis ten turi būti mažesnis. Esame sutarę, kad labai svarbu nešioti atšvaitus, tai jis net šuniui užkabina atšvaitą, kai eina į lauką jo vedžioti.

Kodėl nusprendėte prisijungti prie mandagaus vairavimo iniciatyvos?

Manau, kad svarbu būti šios akcijos dalimi ir dalyvauti, o ne iš šalies stebėti ar aptarinėti. Todėl siekiu savo veiksmais jungtis prie šios iniciatyvos ir rodyti kitiems pavyzdį.

Koks kelyje patirtas eismo įvykis labiausiai įsimintinas?

Pamenu, kai buvo ankstyva žiema, buvo pašalę, važiavome pagrindiniu keliu per žalią šviesą, iš kairės važiavusi mergina įvažiavo tiesiai į mano automobilį. Ji važiavo gan greitai, stabdė ir jos automobilis slydo. Man net nereikėjo lipti iš mašinos, nes visai netoliese buvo policininkų ekipažas,  jie įvykį matė patys,  iš karto priėjo, suformino reikalingus dokumentus ir man net nereikėjo išlipti iš automobilio, pasirašiau dokumentus ir viskas.

Kodėl vairuojate būtent tokį automobilį?

Anksčiau vairavau BMW, tačiau jam jau buvo nemažai metų ir atėjo laikas jį keisti į naują. Ieškojau automobilio, kuris būtų erdvus, su keturiais varomais ratais, kad žiemą galima būtų lengvai įveikti prisnigtus kelius, kad būtų saugus ir patogus. Norėjau žymiai aukštesnio automobilio, todėl rinkausi tarp šių modelių: Honda CRV ir Toyota RAV4. Pasirinkau Honda CRV, nes joje buvo daugiau erdvės, daugiau vietos vaikui ir keleiviams, be to jos kaina prieinamesnė. Aišku pasitariau su vyru, jo nuomonė irgi buvo svarbi. O dabar irgi rinkčiausi aukštesnę, norisi su kliūties jutikliu, kad pypsėtų prieš kliūtį, norisi tokios, kad vairuoti būtų ne tik malonumas, bet ir lengva, saugu ir patogu.

Ar išmanote apie automobilius?

Išmanau tiek, kiek reikia bendram žinojimui. Dėl techninių klausimų, kai prireikia, konsultuojuosi su specialistais. Pasikliauju daugiausia vyro nuomone ir patarimais. Automobilio priežiūra rūpinuosi pati: kurą ir langų plovimo skystį pilu pati, kitais klausimais važiuoju  į servisą ir pasikliauju ten dirbančiais specialistais. Net kai vyras būna išvykęs, kartais tenka pasirūpinti technine priežiūra ir jo automobilio. Visai neseniai nuvariau ir jo automobilį į servisą keisti padangas, kai jis buvo išvykęs ir staigiai atšalo orai.

Kas Jums svarbu automobilyje?

Komfortas, švara. Kadangi klausausi įvairios muzikos bei audioknygas, kai tenka važiuoti tolesnius atstumus, neišsiversčiau be audioįrangos. Neturiu GPS, bet manau, kad to reikia.

Ką visuomet vežiojatės savo automobilyje?

Mano automobilyje visuomet yra akiniai nuo saulės, skėtis, CD dėklas.

Ko palinkėtumėte Lietuvos vairuotojams?

Palinkėčiau šypsenos veide, nes kartais pastebiu niūrių, nepatenkintų veidų. Vairuoti kultūringiau, saugoti ir save, ir kitus, galvoti apie tai nuolat.
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
sairoxas
2010-11-28 21:25:53
zertva