• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

„Bridžitos Džouns“ autorė: „Šiuolaikinės moterys persistengia“  1 

Autorius: Balsas.lt
2009-05-25 07:45:00

Knygų apie Bridžitą Džouns autorė Helen Fielding kritikuoja moterų troškimą turėti viską – sėkmingą karjerą ir idealų šeimyninį gyvenimą, rašo „The Daily Mail“.

Rašytoja, savo romanuose besišaipanti iš moterų įpročio vadovautis gyvenimo būdo žurnalais ir savipagalbos knygomis, tvirtina, kad begalinis savęs tobulinimas yra tapęs šių laikų liga.

Jorkšyre gimusi dviejų vaikų motina iš savo keturių knygų apie Bridžitą Džouns (dvi iš jų buvo ekranizuotos) užsidirbo 20 mln. svarų sterlingų. Pagrindinė rašytojos kūrinių herojė - 32 metų moteris, besistengianti surasti meilę ir pradėti kontroliuoti savo gyvenimą ir karjerą.

Dabar 50 metų Fielding tvirtina, kad jaunos moterys šiandien jaučia didelį spaudimą ne tik sėkmingai daryti karjerą, bet ir rūpintis šeima. Dėl to daugelis iš jų jaučiasi sutrikusios.

Knygų autorė apie tai kalbėjo Oksfordo bendruomenėje - moteris studijavo šiame universitete 1970-aisiais metais.

Kalbėdama apie savo knygų populiarumą Fielding aiškino, kad skaitytojai susitapatino su ambicinga moterimi, siekiančia pateisinti idealistinius visuomenės lūkesčius.

„Šiais laikais daugybėje reklamų žmonės girdi, kad jie turi atrodyti taip ir ne kitaip bei gyventi tobulą gyvenimą. Jie įsivaizduoja, kad privalo atsikelti šeštą ryto ir eiti į sporto salę, dirbti visą darbo dieną, vėlai vakare grįžti namo ir paruošti vakarienę 12 žmonių. Toks įsivaizdavimas - moderni liga. Aš pati su ja susidūriau, kai ėjau į fotosesiją, o vėliau pamačiau save ant žurnalo viršelio, kur mano atvaizdas buvo visiškai pakeistas. Pagavau save mąstant, kad norėčiau taip atrodyti visada. Dėl to Bridžita ir rado atgarsį moterų širdyse: juk ji turi tokius pačius trūkumas, ydas, kaip ir daugelis iš mūsų. Nors aš ilgai save įtikinėjau, kad Bridžita nesu aš, iš tiesų taip yra“, - sakė rašytoja.

Pokalbio metu Fielding tai pat išreiškė nuomonę, kad Didžiosios Britanijos moterys, augusios karo metais, yra mažiau sutrikusios nei šiuolaikinės, iš kurių reikalaujama iš sėkmingos karjeros ir šeimyninio gyvenimo.

Kaip pavyzdį ji nurodė kitą knygos heroję - Bridžitos Džouns motiną, kuriai netrūksta pasitikėjimo savimi ir landumo.

„Bridžitos motina iš tiesų užtikrinta savimi, nes augo karo laikais, kai nebuvo kvailos reklamos. Ji žino, kas ji yra, kokios jos vertybės. Ji nekvaršino sau galvos dėl to, kad vieną minutę turi būti moteris, kitą - karjeros moteris, o trečią - motina. Ji nesijautė sutrikusi. Pažvelkite, kiek daug savipagalbos knygų yra parduodama, ypač Amerikoje, kur jos dažniausiai būna perkamiausių dešimtuke. Tai tapo savotiška religija“, - kalbėjo Fielding.

Apie Heleną Fielding

Fielding istorijas apie Bridžitą Džouns pradėjo rašyti 1995 metais. Du iš keturių jos romanų buvo ekranizuoti. Pagrindinės herojės Bridžitos Džouns vaidmenį atliko Renee Zellweger.

2001 metais Fielding iš savo namų Notting Hille Vakarų Londone persikraustė į Los Andželą, kur gyvena 1,5 milijonų svarų sterlingų vertės namuose kartu su savo ilgamečiu gyvenimo draugu Kevinu Curranu, animacinio filmo „The Simpsons“ scenaristu. Pora turi du vaikus - penkerių metų sūnų ir dvejų metų dukrą.

 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Monika
2009-05-26 10:40:39
Teisingai moteryte masto