• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

„Būčiau mirusi nuo anoreksijos, jei ne vaikai“

Autorius: Balsas.lt
2009-05-29 15:00:00

Anoreksija sergančiai Giorgiai Smith nepadėjo joks gydymas. Moteris svėrė mažiau nei 31 kg, tris kartus, iškilus pavojui gyvybei, gulėjo ligoninėje, ir vis tiek atsisakydavo valgyti.

Tačiau netikėtai prabudo motinystės instinktas - ir išgelbėjo jos gyvenimą. Smith sako, kad trys jos sūnūs buvo vaistai, kurie padėjo užbaigti daugelį metų trukusį pragarą, rašo „Daily Mail“.

„Trys mano vaikai - trys mano mažieji gelbėtojai. Negaliu leisti anoreksijai vėl mane palaužti, nes pati esu atsakinga už trijų žmogučių gyvybes. Tai priežastis saugoti save, vaikai apsaugojo mane nuo šios ligos. Aš žinojau, kad norėdama šeimos turiu įveikti anoreksiją. Jeigu ne vaikai, manęs jau nebūtų šiame pasaulyje“, - pasakoja moteris.

30 metų Smith anoreksija susirgo būdama vos 12 metų, po savo tėvų skyrybų. Moteris taip nusilpo, kad jos pulsas sulėtėjo iki pavojingos ribos, o gydytojai prognozavo, kai jai liko gyventi vos dvi savaitės.

„Būdama 17-os aš beveik visiškai nustojau valgyti ir gerti. Mano svoris nukrito iki 30 kilogramų, pradėjo streikuoti širdis, sutriko jos ritmas. Mano mama buvo labai susirūpinusi, ji negalėjo žiūrėti, kaip žudau save, bet niekas manęs negalėjo įkalbėti valgyti daugiau“, - sakė Smith.

Po šešių mėnesių 1997 metų lapkritį  po medicininės apžiūros mergina buvo paguldyta į ligoninę.

„Gydytojai man sakė, kad nepradėjusi gydytis mirsiu per dvi savaites. Ligoninėje praleidau tris mėnesius, ten priaugau šiek tiek svorio, tačiau po išrašymo mano svoris vėl nukrito, šį kartą iki 28 kg“, - prisimena moteris.

1998 metais Smith vėl buvo paguldyta į ligoninę, o gydytojai kovojo dėl jos gyvybės.

Per 2000-ųjų metų Kalėdas mergina atnaujino santykius su paauglystės laikų meile Kenny Smithu.

„Mes norėjome sukurti šeimą, tačiau dėl anoreksijos mano menstruacijos buvo išnykę, taigi, net jeigu ir būčiau pradėjusi lauktis, mes nebūtume to žinoję. Aš supratau, kad norėdama prabudinti savo organizmą turiu priaugti svorio. Tai buvo pirmas kartas po daugelio metų, kai vėl pradėjau valgyti“, - sako Smith.

Moteriai pavyko pasitaisyti iki 63 kg ir ji pradėjo lauktis savo pirmojo sūnaus Bailey, kuriam dabar septyneri.

„Buvo nuostabu jausti, kad mano organizmas pradėjo veikti po daugelį metų trukusios pertraukos. Pirmą kartą gyvenime galėjau atsipalaiduoti ir negalvoti apie valgomą maistą“, - sako Smith.

Tačiau netrukus po pirmojo sūnaus gimimo anoreksija vėl ėmė sugrįžti. „Man net buvo kilusi mintis neturėti dar vieno vaiko, kad dėl jo vėl nepradėčiau valgyti“, - prisimena moteris.

Tačiau 2004 metų spalio mėnesį ji ėmė lauktis antrojo sūnaus Morgano, kuriam dabar ketveri, o praėjusių metų vasarį pagimdė trečią sūnų Coby.

Moteris dėjo visas pastangas, kad anoreksija nesugrįžtų. Po gimdymo ji ėmė lankyti lieknėjimo kursus, kurių metu be jokių drastiškų būdų svorį numetė iki optimalių 55 kg.

Šiuo metu Smith lanko mokytojų rengimo kursus ir kartu su savo vyru 34 metų laiškanešiu gyvena Anglijos mieste Ekseteryje.

„Joks gydymas nebūtų man padėjęs tiek, kiek padėjo trys mano vaikai. Tai geriausi vaistai pasaulyje“, - sako moteris.


 

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus