• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Daiva Anužytė-Kasiulaitienė: "Vairuodami mandagiai vairuojame saugiai"

Autorius: Kalbino Laima Staknyte-Patinskienė, Autoledi.lt
2010-10-19 16:08:00

Daiva Anužytė-Kasiulaitienė:
Dvi dukreles auginanti tituluota gražuolė Daiva Anužytė-Kasiulaitienė vairuoja ypač stilingą ir žvitrų Fiat 500. Kelyje Daiva stengiasi važiuoti taip, kad netrukdytų kitiems, visuomet galvoja apie optimaliausią maršrutą savo kelionės tikslui pasiekti. Daiva yra diplomuota choreografė. Šiuo metu ji vedą žaidimą "Protų mūšiai", skirtą  restoranų lankytojams. Taip pat Daiva randa laiko pravesti eisenos pamokas vienoje modelių agentūroje.

Dėkojame Daivai, kuri sutiko ne tik papasakoti apie vairuojančios mamos patirtį, bet ir pasidalinti apie savo automobilio atsiradimą. Daiva taip pat nusprendė prisijungti prie Autoledi.lt iniciatyvos „Mandagumas prie vairo puošia“.

Trumpai apie pašnekovę
Vairavimo stažas – 7 metai.
Vairuojamas automobilis – Fiat 500, 1,4 variklis.
Vairavimo būdas  – sumanus, greitas, bet saugus.
Eismo įvykių skaičius – du nežymūs.
Svajonių automobilis – dabartinis.

Kaip jaučiatės prie vairo?

Vairuoti man patinka. Paskutiniu metu vairuoju gan dažnai ir tai jau tapo taip įprasta, kad jei kelionių metu netenka vairuoti, aš tiesiog to pasiilgstu. Neretai ilgose kelionėse automobiliu pati paprašau leisti man pavairuoti, nors būname susiplanavę, kad vairuosiu ne aš.

Kaip apibūdintumėte vairavimo kultūrą Lietuvoje?


Kadangi vairuoju jau aštunti metai, stebiu, kaip keičiasi vairavimo kultūra Lietuvoje. Ji tikrai gerėja. Pamenu, kad mano vairavimo praktikos pradžioje nesijaučiau taip saugiau prie vairo, kaip dabar. Vairuotojai tikrai pato mandagesni ir  paslaugesni.

Kodėl nusprendėte prisijungti prie mandagaus vairavimo iniciatyvos?

Manau, kad vairuodami mandagiai vairuojame saugiai ir tai turime daryti visi.

Esate vairuojanti mama, kaip rūpinatės vaikų saugumu automobilyje? Kaip mokote dukrytes saugaus eismo?


Mergaites iki šiol sodinu į automobilines kėdutes, vienai jų jau 6 metai, kitai 4.  Kai važinėjamės kartu, nuolat kalbamės apie tai, kas vyksta aplinkui: kas saugu, kas mandagu, o kas ne.  Po truputį pratinu jas prie gatvės, prie kelių eismo taisyklių, kaip turi elgtis pėstieji, o kaip vairuotojai.

Turėjome problemų su saugos diržų segimu. Todėl kartą nusprendėme, kad mergaites pamokytų policijos pareigūnai. Kadangi mano vyras yra dirbęs policijoje, paprašė savo buvusių kolegų mus specialiai sustabdyti ir paaiškinti, kad saugos diržus segtis būtina. Turiu pripažinti, kad tai buvo labai veiksminga, nes mergaitės labai sureagavo ir nuo to laiko visuomet segėsi saugos diržus. Be to, per televizorių nuolat rodomos socialinės reklamos taip pat atkreipia jų dėmesį.

Koks kelyje patirtas eismo įvykis labiausiai įsimintinas?


Iš tikro neturėjau jokių susidūrimų su kitu automobiliu. Pamenu du nutikimus. Primas jų nutiko, kai vairavau pirmus metus. Kartą užkilusi ant viaduko, ant kurio buvo plikledis, nuslydau į apsauginę tvorelę. Apgadinau savo automobilį. Antrą kartą mane apakino saulė, kai važiavau su vaiku iš kiemo. Tuomet taip pat nukentėjo tik automobilis.

Kodėl vairuojate būtent tokį automobilį?


Dar visai neseniai važinėjausi su Mazda Xedos 9, dideliu ir komfortabiliu automobiliu, bet norėjau mažo ir ekonomiško automobilio. Tačiau tai nebuvo toks dalykas, be kurio negalėčiau gyventi, nes tai tik transporto priemonė. Su vyru svarstėme apie mažesnį automobilį, kalbėjome ir apie Fiat 500, į kurį mano požiūris buvo teigiamas. Bet aš tikrai nesitikėjau, kad būtent jį ir turėsiu. Tai buvo tikra staigmena, kadangi galutinį sprendimą dėl jo priėmė vyras, man nieko nesakęs.

Šis Fiat 500 buvo suplanuota vyro dovana man vestuvių metinių proga. Kadangi šio automobilio atvežimas į Lietuvą šiek tiek vėlavo, tai dienai gavau nuostabią atvirutę ir Fiat 500 automobilio formos pelytę kompiuteriui. O automobilį gavau vėliau.

Vienintelis šio automobilio trūkumas – dvi durys, būna nepatogu pasodinti ir išlaipinti abu vaikus, tačiau šis automobilis man labai patinka ir atperka tai savo šarmu ir stilingumu. Be to, kiti žmonės neretai pagiria jį, o tai labai malonu, kad jis patinka ne tik man. 

Ar išmanote apie automobilius?


Aš manau, kad moteriai reikia išmanyti tik tiek, kad galėtum gerai vairuoti ir stebėti automobilio būklę. Visų kitų klausimų aš klausiu vyro, be to, dabar automobilio aptarnavimas nėra problema, jis yra ir degalinėse, ir kelyje gali išsikviesti pagalbos, rimtesnius gedimus taiso meistrai autoservisuose.

Žinoma, kur yra pagrindiniai mechanizmai, aš žinau, nuolat seku, kaip mašina važiuoja, ar kas nors bilda, kaip veikia stabdžiai. Technika genda, tad reikia būti pastabiai. Stengiuosi saugoti savo automobilį, žiūriu, kur važiuoju, nes duobių mūsų gatvėse netrūksta.

Kas Jums svarbu automobilyje?


Pirmenybę teikiu tam tikriems techniniams dalykams, tokiems kaip šildymas, kondicionavimas, „Parktronic“ sistema, sėdynės, kiek ji komfortabili ir kiek joje yra naujovių. Tačiau aš gerai jaučiuosi prie bet kokio automobilio vairo.

Ką visuomet vežiojatės savo automobilyje?


Man svarbiausia muzika, todėl visuomet vežiojuosi CD dėklą. Tačiau stengiuosi, kad automobilyje būtų kuo mažiau pašalinių daiktų, to mane išmokė vyras. Jis pripratino, kad jokie daiktai netrauktų dėmesio ilgapirščiams, todėl ir stengiuosi  automobilio salone nepalikti jokių daiktų. Net ir akinių nuo saulės stengiuosi nelaikyti. Būtinuosius daiktus turiu:  vaistinėlę salone, gesintuvą, priemones valyti apšalusiai mašinai bagažinėje.

Ko palinkėtumėte Lietuvos vairuotojams?


Iki šiol džiaugiasi važinėdama šalia kitų ir mūsų vairuotojų bendruomene nesu nusivylusi. Palinkėčiau vairuoti saugiai, kad kuo mažiau būtų eismo įvykių, blogų patyrimų. Nerizikuoti. Mes juk vieni kitus stebime, todėl, manau, vertėtų perimti tik gerus įpročius.
Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus